Lamb of God gitaristi Mark Morton’un yaklaşmakta olan albümünde Chester Bennington’ın bilinen son kayıtlarından biri de yer alıyor.

Morton’un 1 Mart’ta piyasaya sürülecek olan “Anesthetic” adlı ilk solo albümünde bulunan şarkı “Cross Off” ismini taşıyor.

Linkin Park şarkıcısı Bennington’ın 2017’nin Temmuz ayında trajik bir şekilde hayatını kaybetmeden önce aynı yılın Nisan’ında gerçekleşen şarkının kayıt süreci için Morton, Bennington’ın çalışma etiğinden etkilendiğini söylemeden geçemiyor.

Morton, Bennington, Jake Oni ve yapımcı Josh Wilbur tarafından yazılan şarkının kayıtlarında bas gitarda Paolo Gregoletto ve davulda Alex Bent yer alıyor. Şarkının kompozisyonu, vokallerle ilgili Bennington’a ulaşılmadan önce Morton, Wilbur ve Oni arasında belirleniyor. Bennington’ın şarkıyı çok sevmesi, stüdyoya ek fikir ve şarkı sözleriyle gelmesinin ardından benzersiz vokal tarzıyla birlikte şarkıyı bugünkü haline taşıyor.

Albüm, katkıda bulunan diğer müzisyenlerle de dikkatleri üzerine çekiyor. Lamb of God’dan Randy Blythe, Papa Roach’dan Jacoby Shaddix, Slash ve Alter Bridge’den Myles Kennedy ve Arch Enemy’den Alissa White-Gluz’un yanı sıra Mark Lanegan, Testament solisti Chuck Billy, Megadet bas gitaristi David Ellefson ve daha birçok isim Mark Morton’un ilk solo çalışmasında kendisini yalnız bırakmayanlar arasında yer alıyorlar.

Albümden çıkan ilk şarkı olan Chester Bennington destekli “Cross Off”, kapak görseli, şarkı listesi ve katkıda bulunan isimlere aşağıda göz atabilirsiniz.

Mark Morton, “Anesthetic” şarkı listesi:

  1. Cross Off (feat. Chester Bennington)
  2. Sworn Apart (feat. Jacoby Shaddix)
  3. Axis (feat. Mark Lanegan)
  4. The Never (feat. Chuck Billy + Jake Oni)
  5. Save Defiance (feat. Myles Kennedy)
  6. Blur (feat. Mark Morales)
  7. Back From The Dead (feat. Josh Todd)
  8. Reveal (feat. Naeemah Maddox)
  9. Imaginary Days
  10. Truth Is Dead (feat. Randy Blythe + Alissa White-Gluz)