Kurt Vile Yeni Albümünü Duyurdu ve Çıkış Şarkısı “Like Exploding Stones”u Paylaştı

Kurt Vile dokuzuncu stüdyo albümünü duyurdu. Verve Records aracılığıyla 15 Nisan’da dinleyiciyle buluşacak (watch my moves) isimli albümden kulaklarımıza ulaşan ilk single ise “Like Exploding Stones” oluyor.

Vile’nin Philadelphia’daki ev stüdyosu OKV Central’da kaydedilen albümün yapımcılığını uzun süredir birlikte çalıştığı Rob Schnapf ile birlikte kendisi üstleniyor. Vile yaptığı açıklamada, albümün hem uzun süreli ilhamları kanalize etmesine hem de DIY başlangıçlarına geri dönmesine izin verdiğini söylüyor.

Chastity Belt, Cate Le Bon ve perküsyoncular Stella Mozgawa (Warpaint, Courtney Barnett) ve Sarah Jones’un (Hot Chip, Harry Styles) katkılarıyla kaydedilen ve on beş şarkının yer aldığı albümden çıkan ilk şarkı yedi dakikalık “Like Exploding Stones”, Vile’nin kendine has vokal tarzı ve gitar tınılarıyla albümün ilk ön izlemesi tadında genel hissiyat hakkındaki fikirleri şekillendiriyor.

Vile’nin son tam uzunluklu albümü “Bottle It In” Ekim 2018’de dinleyiciyle buluşmuş, 2020’de ise “Speed, Sound, Lonely KV” isimli EP yayınlanmıştı.

Aşağıda yeni şarkı, albüm şarkı listesi ve kapak görselini bulabilirsiniz.

Kurt Vile (watch my moves) şarkı listesi:

01. Goin on a Plane Today

02. Flyin (like a fast train)

03. Palace of OKV in Reverse

04. Like Exploding Stones

05. Mount Airy Hill (Way Gone)

06. Hey Like a Child

07. Jesus on a Wire

08. Fo Sho

09. Cool Water

10. Chazzy Don’t Mind

11. (shiny things)

12. Say the Word

13. Wages of Sin (Bruce Springsteen cover)

14. kurt runner

15. Stuffed Leopard

Fotoğraf: Adam Wallacavage

tr_TRTurkish