Kült Heavy Metal Komedisi ‘Heavy Trip’in Devam Filmi Hakkında İlk Detaylar

Geçtiğimiz ay, bir yeraltı death metal grubu olan Impaled Rektum ve onların sound arayışını konu alan Fin filmi “Heavy Trip”in çekimleri tamamlandı.

İskandinav black ve death metaline takdirlerini sunan 2018 yapımı film, izleyiciyi çeşitli nedenlerle 11 yıldır bir bodrum katında pratik yapmak zorunda kalan grupla tanıştırmıştı. Film, grubun ilk yasal konserini alma çabaları hakkında bir hicivdi.

Yazar/yönetmenler Juuso Laatio ve Jukka Vidgren’in devam filmi, birkaç yıl sonra Impaled Rektum’un hapisteyken ve Almanya’nın Wacken Açık Hava festivalinde çalma teklifi almışken başlıyor. Hazırlıksız ve hapiste olan grup festivalde yer almayı reddeder. Ancak gitaristin babası hastalanır ve ailenin evi ve mezbahası yıkılmak üzeredir. Müziği başlatın: hapisten çıkma zamanı!

“Heavy Trip II” Finlandiya, Litvanya, Almanya, Belçika ve Bulgaristan olmak üzere uluslararası kaynaklardan oluşan bir konsorsiyum tarafından finanse edildi. Çekimleri anavatanları Finlandiya’da ve bu yıl Almanya’da düzenlenen destansı çamur banyosu Wacken Open Air’de gerçekleştirilen devam filminin 2024’te vizyona girmesi planlanıyor ancak henüz bir vizyon tarihi belirlenmedi.

Jukka ve Juuso kurgu sürecine tamamen dahil oldular ve yönetmen Juuso’nun söylediğine göre Mika Lammassaari’nin (Mors Subita, ex-Eternal Tears Of Sorrow, ex-Wolfheart) hala “grubun müziğini, daha ağır şeyleri” yazdığını doğruladı.

Bununla birlikte İsveçli okült rock grubu Year Of The Goat bu filmin tüm müziklerini yapıyor.” Juuso şöyle devam ediyor: “Bu benim 10 yıllık planımdı, bir şekilde onlarla iş birliği yapmak. Onlara verecek bir şeyim olması için ilk filmi yapmam gerekiyordu: “İkinci filmde yer alır mısınız?” Uzun zamandır onların büyük bir hayranıyım ve bu benim için pek çok açıdan kişisel bir proje. Pek çok hayranımın hayallerini gerçekleştiriyor.”

İlk film “Heavy Trip” 2018’de gösterime girmişti. Yönetmenler Juuso ve Jukka’nın filmin tamamlanmasından bu yana yazıp finansman sağladıkları devam filmi beş yıldır üzerinde çalışılıyordu.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Blabbermouth.net

tr_TRTurkish