Küçükçiftlik Park’ın Yılbaşı Kasabası “Wonder Village”da Atölyeler ve Konserlerle Hem Büyükler Hem de Küçükler İçin Aile Boyu Eğlence

KüçükÇiftlik Park’ta, şehrin ortasına kurulan büyülü yılbaşı kasabası “Wonder Village”da hem yetişkinlere hem de çocuklara yönelik atölyelerle tüm gün aile boyu eğlence var.

21-30 Aralık tarihleri arasında kapıları açık olacak Türkiye’nin en özel ve en kapsamlı yeni yıl parkı “Wonder Village”da çocuklar seramik yılbaşı süsü, kupa boyama ve slime atölyelerinde, büyükler ise tütsü sarma, kedi ve köpek mama kabı boyama, mum, seramik ve 3 boyutlu nakış atölyelerinde yaratıcılıklarını ortaya koyacaklar. Yediden yetmişe herkesin yeni yıl ruhunu doya doya yaşayacağı “Wonder Village”da atölyelerin yanı sıra çok sevilen isimlerin konserleri, yılbaşı aktiviteleri, atlıkarınca, buz pateni pisti, kış lezzetleriyle dolu yeme içme alanları ve hediyelik alışveriş stantları da İstanbulluları bekliyor.

Müziğin Yıldızları “Wonder Village”da Parlayacak

Yeni yıl ruhunu KüçükÇiftlik Park’tan tüm İstanbul’a yaymaya hazırlanan “Wonder Village” konserlerinin açılışını 21 Aralık akşamı, Türkiye’nin en güçlü seslerinden ve en önemli müzisyenlerinden Fatih Erkoç ile ülkemizin önde gelen caz piyanistlerinden Kerem Görsev’in canlı performanslarıyla adeta efsaneleşen Fatih Erkoç – Kerem Görsev Trio yapacak.

“Wonder Village” 22 Aralık’ta “Salla Gitsin”, “Gol”, “Zaman Aşımı” gibi şarkılarıyla adını duyuran Baran Bayraktar’ı ve melankolik müziği, varoluşçu sözleriyle alternatif popun dikkat çeken isimlerinden Melis Güven’i ağırlayacak. Çıkış yaptığı günden bu yana melodileri, kalemi ve duruşuyla Türkçe müziğin en nevi şahsına münhasır isimlerinden biri olarak yerini koruyan Kalben ve hem tümüyle kendine ait besteleri hem de birçok farklı sanatçıyla iş birlikleriyle tanınan Güneş Özgeç 23 Aralık’ta; hem kendi bestelerine imza atan hem de sevilen şarkıları rafine tarzıyla yeniden yorumlayan Jabbar, karakteristik vokali ve yeni şarkılarıyla 24 Aralık’ta KüçükÇiftlik Park sahnesinde olacak.

25 Aralık’ta önce DJ Melis Köke farklı kökenlerden geniş müzik zevkini dinleyicilerle paylaşacak; ardından Anadolu ezgileri ve 70’lerin arabesk ruhunu, fütüristik ve saykodelik sound’larında harmanlayan Lalalar benzersiz bir performans sunacak.

26 Aralık’ta yerli alternatif sahnenin yetenekli isimlerinden Dilan Balkay’ın ve yayınladığı şarkıları türsüz ve zamansız olarak tanımlayan genç şarkıcı ve söz yazarı Sena Şahin’in konuk olacağı “Wonder Village”da 27 Aralık’ta ise Jon ve Max Verleysen kardeşlerden oluşan Fransız elektro-pop ikilisi Elephanz, ilk Türkiye konserine yakışır bir performansla İstanbullularla buluşacak.

28 Aralık’ta, elektronik altyapıların yanında R&B, bedroom pop ve arabesk türlerini harmanlayarak müziğinde bir araya getiren prodüktör, şarkıcı, söz yazarı Mert Demir; 29 Aralık’ta swing, caz ve trip-hop’ı elektronik yaklaşımla ve kusursuz bir ahenkle birleştiren Avusturyalı sıra dışı müzisyen Waldeck ile grubu “Wonder Village” ziyaretçilerinin karşısında olacak.

“Wonder Village”ın kapanışını ise 30 Aralık’ta, tükenmeyen sahne enerjileri ve müzikal tarzlarıyla alternatif müzik dünyasında adeta yepyeni bir dil oluşturan ve yeni albümleri için geri sayan Büyük Ev Ablukada yapacak.

KüçükÇiftlik Park’ın kışa özel olarak hazırlanan kapalı alanında, Wonder Wheel Creative Agency ve URU iş birliğiyle kurulacak yeni yıl parkı “Wonder Village”, Yüzde Yüz Müzik, Red Bull, Mastercard, Milagron, Schweppes, Tchibo ve Çerezza katkılarıyla 2023’e sayılı günler kala unutulmaz bir deneyim sunacak. “Wonder Village” biletleri Biletix’te, Biletino’da ve KüçükÇiftlik Park gişesinde!

tr_TRTurkish