Thrash metal sahnesinin Alman devi Kreator’un, “Under The Guillotine – The Noise Anthology” isimli derlemesi, 26 Şubat 2021’de bir koleksiyon seti, 2CD ve 2LP formatlarında dinleyiciyle buluşacak.

Grubun Noise Records plak şirketindeki faaliyet süresi altı stüdyo albümü ortaya çıkarmış ve onları bugüne kadar hâkim oldukları thrash sahnesinin en büyüklerinden biri konumuna getirmişti.

1985 yılındaki ilk albüm “Endless Pain” yeraltı metal dünyasını heyecanlandırmış, 1986’daki devamı olan “Pleasure To Kill”, grubun ilk klasik albümü olarak kabul edilmişti. 1987 tarihli “Terrible Certainty”, Kreator’un türün en iyilerinden biri olduğu saptamalarını güçlendiriyor grup, 1989 yılında, bugüne kadarki en büyük satış rakamlarına ulaşan ve thrash tarihinin en görkemli albümlerinden “Extreme Aggression” ile bambaşka bir noktaya ulaşıyordu. 1990’ların büyük başyapıtı “Coma Of Souls”, 1992’deki deneysel “Renewal” ile soundlarını çeşitlendirmeden önce onların thrash tarihindeki konumunu tasdikliyordu.

“Under The Guillotine”, Kreator’un Noise Records diskografisinin lüks bir kutlaması ve ilk on yıllık kayıtlı çalışmalarının eksiksiz bir koleksiyonu olarak önem arz ediyor.

Bu özel koleksiyon, ilk altı albüme ek olarak grubun ilk dönem klasiklerinden oluşan, nadir ve görülmeyen fotoğraflar da dahil olmak üzere özel basım 18 şarkılık çift plak ve 30 şarkının yer aldığı 2CD versiyonu da barındırıyor. Her iki basım da grubun diskografisinden nadir parçalar ve remiksler içeriyor.

Blabbermouth.net