2020 yılında kurulan Kontrakula’nın yeni şarkısı “Baskın Azınlık” dinleyicileriyle buluştu.

Vokalde Ayberk Akat, gitarda Hakan Turan, bas gitarda Eralp Ersoy ve davulda Fevzi Sığın’ın yer aldığı Kontrakula, yıllar öncesine dayanan çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek yeni şarkıları “Baskın Azınlık”ı tüm dijital platformlarda yayınladı. Şarkının prodüktörlüğünü Alaz Eker Ündar, klip yönetmenliğini ise Burak Yekez yaptı.

Çeşitli gruplarda vokalistlik yapan Ayberk’in yolu; yine farklı gruplarda yer almış Hakan ile kesişti. Hijack adlı grupta birlikte yer alan Ayberk ve Hakan grubun bateristi Fevzi ile bu gruptayken tanıştılar. Son olarak bas gitarist Eralp’in de aralarına katılmasıyla grup son halini aldı ve şarkılarını “Kontrakula” adını alarak yayınlamaya başladılar.

Müzik kariyerlerine çeşitli gruplarda veya bireysel olarak devam ederken yolları kesişen grup üyeleri, ilk teklileri olan “Son” adlı şarkılarını geçtiğimiz Mart ayında müzikseverlerin beğenisine sunmuştu.

Dinleyicilerden tam not alan Kontrakula, yeni şarkı “Baskın Azınlık”ın; baskı, tahammülsüzlük ve ayrımcılık gibi durumlarda kendini yalnız hisseden tüm insanlara ithaf edildiğini dile getirirken, özgün ve progresif Türkçe rock tarzı ve özgür söylemleriyle yeni şarkılar üretmeye devam edeceklerinin altını çiziyor.