İstanbul Film Festivali, Goethe-Institut işbirliğiyle Almanya sinemasının en güncel ve başarılı filmlerini çevrimiçi plaftormunda izleyiciyle buluşturacak.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen İstanbul Film Festivali’nin Goethe-Institut işbirliğiyle düzenlediği programda yer alan filmlere çevrimiçi olarak tüm Türkiye’den ulaşılabilecek.

“Kino 2020: Alman Filmleri Türkiye”de programı 1-13 Kasım tarihlerinde festivalin çevrimiçi gösterim platformu filmonline.iksv.org’da takip edilebilecek.

Her gün bir film gösterilecek. Filmler saat 20.00’da gösterime girecek ve beş gün boyunca erişime açık kalacak. Gösterimlere yalnızca Türkiye’den erişilebilecek.

Biletler 28 Ekim Çarşamba saat 10.30’da filmonline.iksv.org üzerinden satışa sunulacak.

13 film gösterilecek

Her yıl Almanya sinemasından pek çok önemli yapımı Türkiyeli sinemaseverlerle buluşturan programın 2020 seçkisinde 13 film izleyiciyle buluşacak.

İlkgösterimini Berlinale’de gerçekleştiren Burhan Qurbani imzalı “Berlin Alexanderplatz”, Ulrike Ottinger’in 1960’ların Paris’inde bir sanatçı olarak geçirdiği zamanlara ışık tutan filmi “Paris Calligrammes” ve Hüseyin Tabak’ın çocuklarına bakabilmek için boks ringlerinde mücadeleye atılan genç bir kadının hikâyesini anlattığı filmi “Çingene Kraliçe” (Gipsy Queen) programın öne çıkan yapımlarından.

Kino 2020 bu yıl seçkideki kimi filmlerin yönetmenlerini de çevrimiçi canlı sohbetlerde ağırlayacak.

Çevrimiçi gösterim programı:

1 Kasım – 6 Kasım

“Seçmeler” (Das Vorspiel), Yönetmen: Ina Weisse

2 Kasım – 7 Kasım

“Yabancı” (Exil), Yönetmen: Visar Morina

3 Kasım – 8 Kasım

“Söz Senettir” (Es gilt das gesprochene Wort), Yönetmen: İlker Çatak

4 Kasım – 9 Kasım

“Çingene Kraliçe” (Gipsy Queen), Yönetmen: Hüseyin Tabak

5 Kasım – 10 Kasım

“Walchensee Forever”, Yönetmen: Janna Ji Wonders

6 Kasım – 11 Kasım

“Baumbacher Sendromu” (Baumbacher Syndrome), Yönetmen: Gregory Kirchhoff

7 Kasım – 12 Kasım

“Benim Sonum Senin Başlangıcın” (Mein Ende. Dein Anfang), Yönetmen: Mariko Minoguchi

8 Kasım – 13 Kasım

“İzler” (Spuren – Die Opfer des NSU), Yönetmen: Aysun Bademsoy

9 Kasım – 14 Kasım

“Berlin Alexanderplatz”, Yönetmen: Burhan Qurbani

10 Kasım – 15 Kasım

“Pelikan Kanı” (Pelikanblut), Yönetmen: Katrin Gebbe

11 Kasım – 16 Kasım

“Paris Calligrammes”, Yönetmen: Ulrike Ottinger

12 Kasım – 17 Kasım

“İmkânsız Proje” (An Impossible Project), Yönetmen: Jens Meurer

13 Kasım – 18 Kasım

“Koza” (Kokon), Yönetmen: Leonie Krippendorff

kültür sevisi