Kyle Thomas namıdiğer King Tuff, son yılların dikkat çekici isimlerinden, çok yönlü müzisyen, söz yazarı ve bestecilerinden biri olarak çıkıyor karşımıza.

2008 tarihli “Was Dead”den bu yana retro-pop, garage, lo-fi, indie-folk, funky ve günümüz saykodelisini zaman zaman iç içe kullandığı çalışmalarıyla alternatif kulvarda farklı bir yere oturmuş durumda.

Son günlerde King Tuff’ın yeni albümü için yapılan geri sayımda sona yaklaşılıyor. Dört yıl aradan sonra çıkacak yeni King Tuff albümü “The Other”ın 13 Nisan’da piyasada olması bekleniyor.

Gelecek albümden şu ana dek önce “The Other” ve “Psycho Star” ardından da “Raindrop Blue” şarkılarını dinleyiciyle paylaşıldıktan sonra şimdi de yeni parça “Thru The Cracks”ı yayımlandı.

Ama ne şarkı.

Şarkının bir de hüzünlü bir ortaya çıkma seyri var. En yakın arkadaşının iki yıl önceki intiharıyla, yedi yıldır zaman zaman üzerinde durduğu şarkıya ta ki bu talihsiz olay sonrası yeniden odaklanıyor ve son haline getiriyor.

Şu ana kadar yayımlanan parçalar albüm hakkındaki beklentileri yükseltiyor olabilir fakat yeni parça “Thru The Cracks”i ayrı bir yere koymak gerekiyor.

Son dönemin özel şarkılarından birine hazır olun.