King Gizzard and the Lizard Wizard’ın Yeni Albümü “Ice, Death, Planets, Lungs, Mushrooms and Lava” Yayında

King Gizzard and the Lizard Wizard’ın ekim ayında yayımlayacağı üç albümden ilki “Ice, Death, Planets, Lungs, Mushrooms and Lava” dinleyiciyle buluştu.

Avustralyalı psychedelic rock grubu, toplamda yirmi birinci albümü olan albümün ilk ipuçlarını eylül ayında paylaştığı “Ice V” ve bu hafta başlarında çıkan “Iron Lung” şarkılarıyla vermişti.

Grup yedi şarkının yer aldığı albümdeki her şarkıya dakikada belirli bir vuruş değeri ve büyük ölçekte bir mod atadı. Grup lideri Stu Mackenzie yaptığı açıklamada, “Stüdyoya girer, her şeyi ayarlar, sert bir tempo alır ve sadece takılırdık” diyor. “Hiç ön yargılı fikirler yok, konsept yok, şarkı yok. Belki 45 dakika takılırdık ve sonra tüm enstrümanları değiştirir ve yeniden başlardık. Albümün sözleri bile bir grup çalışmasıydı ve grup, yazma süreci için ortak bir Google Dokümanı kullanıyordu” ifadesiyle albümün kayıt süreciyle ilgili detaylara değiniyor.

Grup 12 Ekim’de “Laminated Denim” isimli başka bir albüm yayımlayacak, yılın beşinci projesi ve ekim ayında paylaşılacak üçüncü albüm olacak “Changes” ise 28’inde geliyor.

Bu üç albüm, yıl içinde yayımlanan, Tropical Fuck Storm ile ortak bir EP olan “Satanic Slumber Party” ve nisan ayında dinlediğimiz albüm “Omnium Gatherum”un peşi sıra geliyor.

tr_TRTurkish