King Gizzard and the Lizard Wizard’dan Yeni Bir Albüme Daha Ne Dersiniz? “Laminated Denim” Yayında

King Gizzard ve Lizard Wizard, Ekim ayında dinleyiciyle buluşacak üç albümünden ikincisi olan “Laminated Denim”i yayımladı.

“Laminated Denim”, üretkenlikte sınır tanımayan Avustralyalı saykodelik rock grubunun mart ayında piyasaya sürdüğü “Made in Timeland”den evrilmiş bir albüm olarak tanımlanıyor. Onun gibi, “Laminated Denim” de sadece iki şarkıdan oluşuyor. “The Land Before Timeland” ve “Hypertension” isimli şarkıların ikisi de tam 15’er dakika sürüyor. Grup yeni albümün yayını vesileyle “Made in Timeland”i de ilk kez dijital platformlarda paylaştı.

“Made in Timeland”, ilk olarak King Gizzard’ın Morrison, Colorado’daki Red Rocks Amphitheatre’da Mayıs 2020’de yapılması planlanan gösterilerinin ara müziği olarak yazılmıştı. Red Rocks gösterilerinin pandemi nedeniyle ertelenmesinin ardından King Gizzard, “Made in Timeland”i plağa bastı ve albümü sınırlı sayıda yayımladı.

Ardından, nihayet bu haftanın başlarında gerçekleşen yeniden planlanmış Red Rocks şovlarının soundtrack’i için ise “Laminated Denim”i yazdılar.

Daha geçen hafta grup, her şarkının belirli bir dakika başına vuruş değeri ve büyük ölçekli bir modla ilgili olduğu yedi şarkılık albümü “Ice, Death, Planets, Lungs, Mushrooms and Lava”yı yayımlamıştı. Üstün bir iş birliği projesi olarak Stu Mackenzie ve ekip, kaydı stüdyoda canlı olarak yazdı ve hatta şarkı sözlerini bir Google dokümanında birlikte yazdı.

Grup 28 Ekim’de, 2022’nin beşinci, ekim ayının ise üçüncü albümü olan “Changes”i yayımlayacak.

tr_TRTurkish