Kiana İlk Şarkısı ‘Sen’ ile Merhaba Diyor

Kiana’nın ilk teklisi, gelecek albümün habercisi ve grubun dinleyiciye merhaba dediği ilk şarkısı ‘’Sen’’ tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Grubun, tüm dünyayı etkileyen ve hala devam eden pandemi süreci dolayısı ile dinleyicisine bir türlü kavuşamayan müzikleri nihayet gün yüzüne çıkıyor.

Kiana 2018 yılında, hiçbir şeyin kendinden olmadığı, hiç kimsenin tesadüfen karşılaşmadığı evrende inandıkları şeylerin, üretmenin peşinden koşan üç müzisyen Mostafa Abdırad (gitar), Merve Dirlik Abdırad (vokal) ve Bülent Geliç‘in (Perküsyon) bir araya gelmesiyle kuruluyor.

Farsça’da; dört element, Hawaii dilinde; cennet, Eskimo dilinde; üç nehrin birleştiği yer, Lazca’da; dünya anlamına gelen Kiana, grup olarak ürettikleri müziklerde, felsefi derinliği ve evrenselliğiyle kendilerine yakın hissettikleri Mevlana’yı öncül alıyor.

Mevlana; herkesti, evrenseldi. O, yürüyen evren ve kâinatın ta kendisiydi. Ona göre insanı sevmekle evreni sevmek eşdeğerdi. Farklı dillerde aynı hissiyat ve farklı anlatım biçimleri ile dile gelmeliydi ve bunun en güzel aracısı ise müzikti.

Kiana; anlamı kendinden derin, felsefesi içerisinde saklı ilk teklisi ‘’Sen’’ ile önce havaya, sonra suya, en son 2 Nisan’da tüm dijital platformlara düşerek, baharın gelişini tüm ruhlara müjdeleyen çiçek gibi bir albümle arzı endam edecek.

‘’Havaya karıştı sesler, toprağa bastı tüm ritimler, suya aktı tüm nağmeler, hamdı pişti yandı tüm dile gelmeyenler, sustu “Sen” oldu’.

“Sen” şarkısında Kiana’ya bas gitarda Hakan Gürbüz eşlik etti. Mix’ini Yaşam Bilimli, Mastering’ini ise Hüseyin Köroğlu yaptı. Şarkının kapak görseli Anıl Sam’a, tasarımı ise Yiğit Gürevin’e ait.

tr_TRTurkish