Kerala Dust Üçüncü Albümü “Violet Drive”ı Duyurdu

Londra’lı karanlık elektro-rock grubu Kerala Dust’tan üçüncü albüm geliyor. 2016’da temelleri atılan grup, üçüncü albümleri “Violet Drive”ı anons etti.

Vokaller ve prodüksiyonda Edmund Kenny, klavyede Harvey Grant, gitarda ise Lawrence Howarth’dan oluşan üçlünün yeni projesinin tanıtımı, geçen ay paylaşılan çıkış şarkısı “Pulse VI” ile başlayıp albümün adını taşıyan ikinci tekliyle devam ediyor.

17 Şubat 2023’de dinleyiciyle buluşması planlanan albümün ikinci teklisi “Violet Drive”, Türkiye’de GRGDN Müzik desteğiyle şimdi tüm dijital platformlarda.

Solist Edmund Kenny, yeni çalışmayla ilgili şunları söyledİ:

Violet Drive, 2020-2021 yılları arasında İsviçre Alpleri ve Berlin’de kaydedildi. Eski dostum Tilmann’ın İsviçre Alplerinde bir stüdyosu var, 2020’de bir araya geldik ve bu inziva ortamında gelen ilhamla davul partileri kaydetmeye başladık. Londra’ya dönüp çocuklarla buluştuğumda, albümü bu hazırladığım davul katmanları üzerinden yazdık. Brexit sonrası döneme denk gelmesinin projenin üzerinde ilginç bir etkisi oldu. Avrupa’nın birçok ülkesinin sesleri sanki onlara özlem duyarmışçasına albüme yansıdı: Almanya’nın uzun karayollarındaki motor sesleri gibi bateriler, eski İtalyan filmlerinin melankolik melodileri ve Güney İspanya çöllerini anımsatan gitarlar. Albümün konusu da buna elverişli zaten: sanrılarla dolu bir dünyada kendimize ve birbirimize bağlanmak için, gerçek bir şeyler bulmak ve hissetmek için gösterdiğimiz çaba.”

Kerala Dust, aynı zamanda bu yıl sonu ve gelecek yıl için anons ettiği turne tarihleri arasına Türkiye’yi dahil etti: grup, 8 Nisan 2023’de Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde boy gösterecek.

Grubun yeni single’ı “Violet Drive”, Türkiye’de GRGDN Müzik desteğiyle şimdi tüm dijital platformlarda.

Aynı ismi taşıyan albüm, ön siparişlere açıldı. Grupla ilgili diğer tüm ürünler de online mağazalarında mevcut.

What's your reaction?

tr_TRTurkish