Bir süredir ayak seslerine kulak verip, usul usul paylaşılan tadımlık melodilerine dikkat kesildiğimiz Övünç Dan’ın tek kişilik projesi Kana Kana’nın, albüm öncesi ilk single’ı “Düğüm” nihayet yayında.

Şarkı, Tamar Records etiketiyle ve GRGDN Müzik iş birliğinde tüm dijital platformlarda yerini aldı!

Kana Kana’nın “iç işlerindeki istikrarsızlığın hesap özeti” ifadesiyle tanımlanan şarkı, 2021’de yayımlanması planlanan 9 parçalık çıkış albümü “Ölüler Hariç” ten seçilen ilk single olarak ulaşıyor kulaklarımıza.

Esasen Haziran 2015’te hazırlıklarına başlanan albümün açılış şarkısı olan “Düğüm”ün, söz, müzik, düzenleme, mix ve mastering’i Kana Kana’nın kendisine ait.

Güçlü ve derinlerine çeken müziğine daha önceki projelerinden de aşina olduğumuz Dan, kurduğu “Kaçak” isimli rock grubu ve 2009’da çıkardıkları “Silahlı ve Tehlikeli” albümüyle özel bir yer edinmesinin ardından halen sesi olduğu metal grubu “Gaddar” ile bizlere güçlü vokalini göstermeyi sürdürüyor.

Kendi içinde girdiği derin tartışmalar neticesinde “Türkçe Sözlü Hafif Gotik Müziği” icra ettiği cevabına ulaşan Kana Kana’nın ta kendisi Övünç Dan, ilk single “Düğüm” ile hem gelecek şarkıların yüklü olduğu enerjinin ilk ipucunu verirken hem de her türlü duygumuza dokunma garantili, derin, loş renkler ve tekinsiz bir atmosferle sarıp sarmalıyor dinleyiciyi.

Kapak tasarımı Mazhar Bilgiç tarafından yapılan single’ın konsept fotoğrafları Sevda Kaplan tarafından çekilirken, çekimin kostüm ve makyajında Bahar Heper, prodüksiyonunda ise Canan Metin imzası yer alıyor.