Övünç Dan’ın tek kişilik projesi Kana Kana, bir süredir gizlendiği yerden olup biteni izleyen ruhumuzu şifalı melodileriyle kuşatmaya geliyor.

Yaklaşan albüm öncesi ise ilk single’ı ile çıkış yapmaya hazırlanıyor.

“Düğüm” isimli şarkı, Tamar Records etiketiyle ve GRGDN Müzik iş birliğinde 25 Aralık Cuma günü tüm dijital platformlarda yerini alacak.

Kana Kana’nın “iç işlerindeki istikrarsızlığın hesap özeti” olarak tanımlanan şarkı, 2021’de dinleyiciyle buluşması planlanan 9 parçalık çıkış albümü “Ölüler Hariç”ten kulaklarımıza ulaşacak ilk kayıt olacak.

Güçlü ve derinlerine çeken müziğine daha önceki projelerinden de aşina olduğumuz Dan, kurduğu “Kaçak” isimli rock grubu ve 2009’da çıkardıkları “Silahlı ve Tehlikeli” albümüyle özel bir yer edinmesinin ardından halen sesi olduğu metal grubu “Gaddar” ile bizlere güçlü vokalini göstermeyi sürdürüyor.

Kendi içinde girdiği derin tartışmalar neticesinde “Türkçe Sözlü Hafif Gotik Müziği” icra ettiği cevabına ulaşan Kana Kana’nın ta kendisi Övünç Dan, her türlü duygumuza dokunma garantili, derin, loş renkler ve nefis bir atmosferle sarıp sarmalamaya geliyor dinleyiciyi.