Kamasi Washington Yeni Albümü “Fearless Movement”ı Çıkış Single’ı “Prologue” ile Duyurdu

Caz saksafoncusu Kamasi Washington, 3 Mayıs’ta dinleyiciyle buluşacak yeni albümü “Fearless Movement”ı duyurdu.

“Fearless Movement”, Kamasi Washington’ın altı yıl aradan sonra gelecek ilk albümü oluyor ve saksafoncu bu albümden “dans albümü” olarak bahsediyor.

Washington yaptığı açıklamada şöyle diyor, “Dans hareket ve ifadedir ve bir bakıma müzikle aynı şeydir – ruhunuzu bedeniniz aracılığıyla ifade etmek. Bu albüm de bunu vurguluyor.”

Albümün bir diğer önemli teması da Washington’ın birkaç yıl önce ilk çocuğuna sahip olma deneyiminden esinlenen yeni babalık. Fearless Movement albümünde kızının yanı sıra André 3000, Thundercat, George Clinton, BJ the Chicago Kid, D Smoke ve Washington’ın ortak grubu Dinner Party’nin diğer üyesi Terrace Martin’in de katkıları yer alıyor.

Kamasi Washington, Fearless Movement’ın ilk single’ı “Prologue”u da paylaştı. Adından da anlaşılacağı üzere, “Prologue” aslında Fearless Movement’ın kapanış parçası; sekiz dakikadan biraz fazla sürüyor ve baştan sona kaynamaya devam ediyor. Washington’ın “dans” temasına uygun olarak şarkı, çoğunlukla ağır çekimde sunulan çarpıcı, çağrıştırıcı bir koreografi içeren bir müzik videosuyla birlikte geliyor.

“Fearless Movement”, Kamasi Washington’ın 2018 tarihli “Heaven and Earth”ten sonraki ilk albümü. O zamandan bu yana, ortak projesi Dinner Party ile iki albüm yayımladı ve birkaç tekli paylaştı.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Kamasi Washington “Fearless Movement” şarkı listesi:

01. Lesanu

02. Asha The First (featuring Thundercat, Taj Austin, Ras Austin)

03. Computer Love (featuring Patrice Quinn, DJ Battlecat, Brandon Coleman)

04. The Visionary (featuring Terrace Martin)

05. Get Lit (featuring George Clinton, D Smoke)

06. Dream State (featuring André 3000)

07. Together (featuring BJ the Chicago Kid)

08. The Garden Path

09. Interstellar Peace (The Last Stance)

10. Road to Self (KO)

11. Lines in the Sand

12. Prologue

What's your reaction?

tr_TRTurkish