K! Kültüral Performing Arts Aralık Programı Açıklandı

Bağımsız kültür sanat alanı K! Kültüral Performing Arts, Aralık ayında Madam Giyotin, AB Uyumlu Aile, Oda Komşum Richard Wagner oyunlarının yanı sıra sahnesinde konuk ettiği toplulukların birbirinden etkileyici oyunlarını seyirciyle buluşturuyor.


Başta sahne sanatları olmak üzere tüm sanat disiplinlerine açık bir ortak platform düşüncesi olarak temelleri atılan bağımsız kültür ve sanat alanı K! Kültüral Performing Arts, sahnede ve dijitalde birbirinden başarılı tiyatro yapıtlarını seyirciyle buluşturmaya devam ediyor. Aralık ayında K! Kültüral Performing Arts kendi prodüksiyonları Madam GiyotinAB Uyumlu Aile veOda Komşum Richard Wagner oyunlarını hem sahnede hem de jetgise.com üzerinden dijitalde tiyatro izleyicisiyle buluşturacak. K! Kültüral, kendi prodüksiyonları dışında Kulis Sanat, Fiziksel Tiyatro Araştırmaları, Pat Atölye, Bi’ Tık Tiyatro, Versus Tiyatro, Germinal Tiyatro, 9:15, Proje No: 2, Alt Sahne, VOID, Tiyatro Keyfi gibi tiyatroların önemli yapımlarını da sahnesinde ağırlayacak.
Fringe Festivali kapsamında Kyiy Mime Theatre’ın INTERNAL isimli oyunu ise 27 Aralık’ta K! Kültüral Performing Arts’ta olacak.


MADAM GİYOTİN 22 ARALIK’TA GALA YAPIYOR


Prömiyerini 24. İstanbul Tiyatro Festivali’nde yapan Madam Giyotin, gerçek hayatta yolları hiç kesişmemiş olsa da eylemleri ve fikirleriyle aynı tarihin, Fransız Devrimi’nin birer parçası olmuş ve giyotinle idam edilmiş Olympe De Gouges, Charlotte Corday, Marienne ve Marie Antoinette’yi aynı sahnede buluşturuyor. Lauren Gunderson’un yazdığı Yağmur Yağmur’un yönettiği ve Betül Arım, Zeliha Gürsoy, Çiğdem Yıldız ve Merve Güran’ın rol aldığı Madam Giyotin22 Aralık Çarşamba akşamı saat 20.30’da K! Kültüral Performing Arts sahnesinde gala yapacak.

tr_TRTurkish