John Lennon’ın Kayıp Eşyaları Bulundu

New York’ta 1980 yılında öldürülen Beatles grubu üyesi, savaş karşıtı müzisyen John Lennon’a ait olan ve 2006’da çalındığı belirtilen 86 parça eşya Berlin’de düzenlenen operasyonla ele geçirildi.

Berlin Suç Dairesi ve savcılık tarafından Berlin Emniyet Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen basın toplantısında operasyonun detayları gazetecilerle paylaşıldı.

Yetkililer, kayıp eşyalar hakkındaki bilgilerin Temmuz ayında bir müzayede şirketinden geldiğini ve sonrasında soruşturmanın başlatıldığını belirtti. Lennon’a ait gözlük, günlük, ses kayıtları gibi 86 parça eşyanın ele geçirildiği operasyon kapsamında yapılan aramalarda Lennon’ın 11 yıldır kayıp olan 3,1 milyon Euro değerindeki eşyaları ortaya çıkarıldı.

John Lennon’ın eşyaları 58 yaşındaki Türk kökenli bir Alman vatandaşı olan şüphelinin aracının bagajında yedek lastiğin bulunduğu bölümde saklandığı tespit edildi. Şüphelinin çalıntı mal bulundurmak suçlamasıyla gözaltına alındığı ve kaçma şüphesi bulunduğu gerekçesiyle tutuklandığı açıklandı.

tr_TRTurkish