John Lennon Cinayeti Yeni Belgesel Dizisinde Tanıklar Tarafından Anlatılıyor

John Lennon cinayeti, tarihte hiç mahkemeye çıkmamış en çok ses getiren cinayet olabilir. 1980’deki o meşum günde orada bulunanlar, resmi fragmanı yayınlanan Apple TV+ belgesel dizisi “John Lennon: Murder Without a Trial”da fiili tanıklıklarını yapacaklar.

Nick Holt ve Rob Coldstream tarafından yönetilen “Murder Without a Trial”, NYPD’nin Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasası talepleri doğrultusunda sağladığı materyallerden derleniyor. Sonuç, eski Beatles üyesinin Manhattan’daki evinin önünde uğradığı suikastın, katil Mark David Chapman’ın aylar süren planlamasından yıkıcı sonrasına kadar “derinlemesine araştırılmış bir incelemesi”.

Üç bölümlük dizi, daha önce görülmemiş olay yeri fotoğraflarının yanı sıra, birinci elden anlatımlarla yeni röportajları da derleyecek. Bu röportajlar arasında, vurulma anına tanıklık eden taksi şoförü Richard Peterson, Lennon’ın son sözlerini duyan apartman kapıcısı Jay Hastings, Chapman’ın savunma avukatı David Suggs, Lennon ve Yoko Ono’nun sırdaşı Elliot Mintz ve Chapman’ı ilk değerlendiren psikiyatrist Dr. Naomi Goldstein yer alıyor.

“Murder Without a Trial”, 6 Aralık’ta Apple TV+’ta gösterime girecek. Fragmanını aşağıda izleyebilirsiniz.

Bu ayın başlarında The Beatles, Lennon’ın orijinal bir demosu olan ve hayatta kalan grup üyelerinin yapay zekanın küçük bir yardımıyla geliştirdiği “Now and Then” adlı yeni bir şarkı paylaştı.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish