İsveçli Senfonik Metal Grubu Therion, 14 Ocak’ta Küçükçiftlik Park’ta Fırtına Gibi Esecek

Türkiye’de geniş bir hayran kitlesi bulunan İsveçli senfonik metal grubu Therion, 14 Ocak 2023’te KüçükÇiftlik Park’tan yükselen özgün melodileriyle tüm şehri büyüleyecek.

Leviathan II turnesi kapsamında uzun bir aradan sonra İstanbul’a gelmeye hazırlanan Therion, tenor ve sopranolardan oluşan geniş bir koroyla vereceği konserde, metal müzikle senfonik öğelerin, opera tarzında vokallerin ve klasik müzik altyapısının iç içe geçtiği kült şarkılarını göz kamaştıran sahne şovlarıyla seslendirecek.

Leviathan II turnesi kapsamında Türkiye’ye gelmeye hazırlanan Therion’un Christofer Johnsson, Thomas Vikström, Nalle “Grizzly” Påhlsson, Christian Vidal ve Sami Karppinen’den oluşan kadrosuyla, 14 Ocak 2023 Cumartesi gecesi KüçükÇiftlik Park’ta hem müzikal hem de görsel bir şölen yaşanacak.

Tenor ve sopranoların da sahne alacağı konserde, grubun Rise of Sodom and Gomorrah, Cults of the Shadow, Blood of Kingu, Invocation of Naamah, Black Sun, Wine of Aluqah, The Siren of the Woods, The Invincible, To Mega Therion, Typhoon, A Black Rose, Son of the Sun, The Crowning of Atlantis, Lemuria, Wine of Aluqah, Abraxas, Dies Irae gibi kült şarkılarına muhteşem sahne şovları eşlik edecek.

1987 yılında kurulan Therion metal müzikte senfonik öğeler, opera tarzında vokaller ve Orta Çağ’a özgü koroların uyumunu kullanarak oluşturdukları özgün tarzla müzik dünyasına damga vurdu.

%100 Metal katkıları, URU ve Vera Müzik organizasyonuyla gerçekleşecek konserin biletleri Biletix’te!

tr_TRTurkish