90’ların sonlarında Austin, Texas’da tohumları atılan Okkervil River, indie-folk ve indie-rock gibi alternatif eksende salınıp giden müzik yapısıyla parmakla gösterilen toplulukların başında geliyor.

Kurucusu ve ekibin kaptanı Will Sheff’in yazıp, yönetip, şekillendirdiği göz alıcı manzaralarla bezeli ezgilerin oluşturduğu şarkılar onlarınki. Her albümüyle kendi kulvarında yol alıp daha sağlam  ve güvenilir bir liman inşa etmeyi karakter haline getiren topluluk, bu doğrultuda her daim takibi önem gerektiren işlere imza atmayı sürdürüyor.

Son yıllarda özellikle 2016 tarihli “Away” albümüyle müziğini nefis bir anlatı seansıyla bambaşka bir seviyeye çekmeyi başaran grup, geçtiğimiz Nisan sonu piyasaya sürülen albümü “In the Rainbow Rain” ile kendine özgü etki alnını genişleterek sürdürüyor.

19 Eylül akşamı İKSV Salon çatısı altında İstanbul’da da izleme şansı bulacağımız Okkervil River geçtiğimiz günlerde yayımladığı iki yeni şarkı ile âdeta bu seyir heyecanını biraz daha körükledi.

“New Blood” ve “Skiptracer” isimli bu iki yeni şarkı “In The Rainbow Rain”in kayıt sürecinde yazılıp kaydedilmiş ancak son rötuşların atılıp nihai hâllerini almaları bu zamana kalmış.

Konser öncesi kendine sıkı bir Okkervil River dinletisi çekmek isteyenler iki yeni şarkı “New Blood” ve “Skiptracer”a hemen aşağıdaki linkten ulaşılabilir.

smarturl.it