Dünya’ya bir mektup yazan Tessa’nın mesajına kulak verin…

Tessa, bir zamanlar kâşif olan büyükbabasıyla sohbet etmeye bayılıyordu. Bir gün, büyükbabasının da desteğiyle sevgili gezegenimiz Dünya’ya bir mektup yazmaya karar verdi ve kendini olağanüstü bir maceranın içinde buldu… Balinalarla baloncuklar çıkardı, kuşlarla gökyüzünde süzüldü… Tessa, gezegenimizin ne kadar özel bir yer olduğunu herkes bilsin istiyor ve onu kurtarmak için hâlâ bir şansımız olduğuna inanıyordu. 

Çocuklar ve yetişkinler için büyüleyici bir resimli kitap olan Sevgili Dünya, yaşadığımız gezegeni kurtarmak için hâlâ vaktimiz olduğunu hatırlatıyor. 

Olcay Mağden Ünal çevirisiyle, okurlarını selamlayan bu kitabı mutlaka okuyun ve Tessa’nın mesajına kulak verin!

Yazan: Isabel Otter

Resimleyen: Clara Anganuzzi

Çeviren: Olcay Mağden Ünal

Yaş aralığı: 3 yaş ve üzeri

Isabel Otter 

Herefordshire kırsalında büyüdü. Çamurlu botlarla dağlara tırmanmaktan büyük keyif alan Otter, hikâyeler kurgulamaya ve etrafındaki dünya hakkında yazmaya bayılıyor. Aynı zamanda çocuk kitapları editörlüğü yapıyor.

Clara Anganuzzi 

Çocukluğunu Seyşeller’de geçirdi. Burada aklına eseni istediği yere çizebiliyordu. Kendini bildi bileli denizle ve çizimlerini süsleyen canlılarla arasında derin bir bağ vardı. Clara günlerini Bristol manzaralı, her yanı bitkilerle kaplı evinde karalama yaparak geçiriyor.  

Olcay Mağden Ünal 

1986’da İstanbul’da doğdu. Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Birçok yayınevinde editör ve telif hakları uzmanı olarak görev aldı. Almanca, İngilizce ve Fransızcadan çocuk kitapları çevirdi. Yazdığı ilk kitap, Kırılan Saatin Hiç de Hüzünlü Olmayan Hikâyesi Ya da Uzayda Nasıl Çay İçilir? adıyla kısa bir süre önce yayımlandı.