Into the Wild filminin terk edilmiş otobüsü için yeni bir yer bulundu.

Haziran ayında, Into the Wild filmi vesilesiyle büyük kitleler tarafından tanınır hale gelen terk edilmiş otobüs, kamu güvenliği endişeleri nedeniyle Alaska’nın Denali Ulusal Parkı’ndan kaldırılmıştı.

Şimdi ise devletin Doğal Kaynaklar Departmanı (DNR) ikonik araç için yeni ve çok daha kolay erişilebilir bir konum olarak Fairbanks’taki bir müzeyi seçti.

Jon Krakauer’ın kitabından uyarlanan ve Sean Penn’in yönettiği 2007 tarihli filmin yayımlanmasından sonra 142 numaralı otobüs popüler bir turistik yer olmuş ancak aracın geniş bir orman, tundra ve buzul manzarasına sahip New Hampshire, Denali Ulusal Park’ındaki uzak konumu ziyaretler için sık ​​sık tehlikeli bir hale gelmişti. Hatta, geçen yaz, terk edilmiş araca ulaşmaya çalışırken bir kadın yaşamını yitirmişti.

Otobüsün kaldırılmasının ardından ise yeni evi aranmaya başlandı. Filmde, Christoper McCandless’ı canlandıran aktör Emile Hirsch, otobüsün tahrip olacağından korkarak kendi arka bahçesini önermişti.

Sonuç olarak, 142 numaralı otobüsün yeni evi, DNR tarafından belirlenen kriterlerin çoğunu karşıladığı için Alaska Üniversitesi’ndeki “Museum of the North in Fairbanks” oldu.

Otobüs artık doğal ormanlık yaşam alanında olmayacak olsa da ona bakmak için uygun bir personel bulunacak ve ziyaretçiler artık hayatlarını riske atmak zorunda kalmayacaklar.

Consequenceofsound.net