İDSO DenizBank Konserleri’nde Ocak Ayının Son Konseri’nde Sahne Dünyaca Ünlü Piyanist Gülşin Onay’ın

İDSO DenizBank Konserleri’nde Ocak Ayının Son Konseri; İstanbul AKM’de İSTANBUL DEVLET SENFONİ ORKESTRASI DENİZBANK KONSERLERİ’NDE DÜNYACA ÜNLÜ PİYANİST GÜLSİN ONAY SAHNE ALACAK

28 Ocak 2022 Cuma akşamı saat 20.00’de İstanbul Atatürk Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’ndagerçekleştirilecek İDSO DenizBank konserini,başarılı besteci, keman virtüözü ve orkestra şeflerinden Hasan Niyazi Tura  yönetecek. Konserde; dünyaca ünlü piyanistimiz  Gülsin Onay sahne alacak. Bu haftaki programda; Wolfgang Amadeus Mozart’ın konçerto ve senfonileri’nden oluşan bir seçki dinleyicilerle buluşacak.

Piyano’nun “ Harika Çocuğu” : Gülsin Onay

“Harika çocuk” olarak başladığı müzik yaşamını dünyanın önemli orkestraları ve şefleriyle çalışmalar yaparak sürdürmüştür.Uluslararası alanda istisnai bir Chopin icracısı kabul edilmektedir. Ayrıca; besteci Ahmed Adnan Saygun’un dünya çapında en güçlü yorumcusu olarak tanınmaktadır. Saygun’un eserlerinin dünyaya tanıtılmasına ve sevilmesine öncülük etmiştir. Türkiye devleti tarafından verilen Devlet Sanatçısı unvanının sahibidir. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası solistidir ve Bilkent Üniversitesi’nin de sürekli sanatçısıdır. Ayrıca 2003 yılından beri UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi’dir.

Program:

  • Wolfgang Amadeus Mozart, “Piyano Konçertosu No:20”
  • Wolfgang Amadeus Mozart, “Senfoni No:40”
tr_TRTurkish