Her yetişkinin, toplumun içinde baskı altında tutmayı tercih ettiği şapşal bir tarafı vardır. Bazı insanlar içindeki palyaçoyu serbest bırakmaya korkar. Lübnan merkezli bir palyaço tiyatro girişimi olan Clown Me In, bir görev için içindeki palyaçonun kilidini açıyor. Beirut DC tarafından desteklenen  Clown Me In,  Lübnan’dan Sabine Choucair ve Meksika’dan Gabriela Munoz tarafından kurulmuştur.

Sabine ve Gabriela, ekiplerini kahkahaya çok ihtiyaç duyulan yerlere götürüyor. Onlar Filistin, Meksika, Lübnan, Hindistan, Brezilya, İngiltere’de ve yerel topluluklarda performanslar sergilediler. Bu ülkelerdeki mülteci kamplarını ziyaret ederek sonsuz yağmur altında görünen yerlere biraz güneş götürdüler. Önemli güncel konuları anlatmak ve farkındalık yaratmak için mizahı kullanıyorlar. Onların Lübnan çöp krizi ile ilgili yaptıkları mizahi açıklamaya göz atabilirsiniz.

Onların amacı, “her birimizin içinde yatan palyaçoyu keşfetmek ve kabul ettirmek ve toplumda kendin olmaya izin vermek.” Bu bazı insanlara korkutucu gelebilir. Halkın içinde çocuklar ve yetişkinlerden bir palyaço topluluğu hayal edebiliyor musunuz? Clown Me In ile artık hayal etmek mümkün.

“Hepimiz gerçekten palyaçoyuz ama zekâ, hassasiyet, çok yönlülük ve sosyal nezaketin katmanları altında bu can sıkıcı gerçeği saklamaya çalışarak hayatımızı geçiriyoruz.” (clownmein.com)

Clown Me In, dünyanın birçok yerinde,  kahkaha nöbetleri ile sokaklarda rastgele kişiyi etkiliyor. Clown Me In’in workshop ve performansları insanların içindeki palyaçonun dışarı çıkmasını sağlayarak insanlara hizmet ediyor ve birer şapşal olduğumuzu kabul etmemizi istiyor.