Hot Chip’in Yunè Pinku Eşlikli Yeni Single’ı “Fire of Mercy” Yayında

Hot Chip’in, Yunè Pinku’nun yer aldığı yeni single’ı “Fire of Mercy” Türkiye’de GRGDN Müzik temsilciliğinde Domino Recording etiketiyle yayımlandı.

Geçen yaz, sekizinci albümleri Freakout / Release’I yayımlayan Hot Chip, bu noktada, beşli için imkansız bir yol gibi görünen sürecin devamı niteliğinde; zengin, rezonanslı bir şarkı üretim sürecinin yenilemeye ve geliştirmeye devam ettiklerini gördüğümüz on yıllık bir kariyerde başka bir baş döndürücü zirveye yöneliyor.

Gruba, “Fire of Mercy” parçasında Malezyalı-İrlandalı yapımcı ve söz yazarı Yunè Pinku’nun eşlik ediyor.

Depresiflikle bezenmiş bu coşkulu şarkı, Alexis Taylor ve Joe Goddard’ın vokalleriyle kalbimize attıkları yumruklarla klasik bir Hot Chip parçası.

 Yeni single hakkında konuşan Joe Goddard: “Fire of Mercy”, William Blake’in “Songs of Experience” adlı eserinin ana konseptiyle ilgili – yetişkin olmanın getirdiği kaçınılmaz yozlaşma ve çocukluğun saflığına olan özlem” derken, Yunè Pinku şunları ekliyor:

Elektronik dünyasında büyük efsanelerden biri oldukları için Hot Chip ile çalışmak büyük bir onur. Bana Fire of Mercy parçasını getirip dahil olmamı istediklerinde, onlarla çalışacak olmaktan büyük heyecan duydum.”

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Photo credit: Pooneh Ghana

tr_TRTurkish