Holy Monitor’un Gelecek Albümünden Yeni Şarkı “Naked In the Rain”

Holy Monitor, yaklaşan yeni albümü “Southern Lights”tan geçen ay paylaşılan “The Sky Is Falling Down”dan sonra bu kez yeni single “Naked In the Rain” ile huzurlarınızda.

Grup, şarkının kuzey-bati Yunanistan’daki Epirus bölgesinin geleneksel müziğinden ve Bacchanalian’ın çılgın ayinlerinden esinlendiğini belirtirken şöyle devam ediyor:

“Holy Monitor’un özenle kurulmuş ses yaklaşımı tarafından tetiklenen vahşi, sarhoş edici psychedelic groove atmosferi, dinleyiciyi yağmuru kovmak ve gerçekliğe karşı isyan etmek için hedonistik, çılgın bir dansa götürüyor. Güneşe yönelik bu Baküs ritüeli, insanın yeniden doğma ihtiyacını, kendinden geçmiş bir şekilde yitimini, kışkırtıcı bir uyum eleştirisini sembolize ediyor.”

Atina merkezli beşli, merakla beklenen üçüncü albümü Southern Lights’ı 26 Şubat 2021’de Blackspin / Primitive Music etiketiyle yayımlamaya hazırlanırken albümün, eleştirmenlerce beğenilen 2020 tarihli EP’leri “This Desert Land”in şaşırtıcı ve etkileyici bir devamı niteliğinde olacağı üzerinde duruluyor.

Space rock kulvarına iz bırakan tekrarlanan güçlü saykodelik riff ve ritimler ile ortam duyarlılığını harmanlayan bir müzik kolektifi olarak karşımıza çıkan Holy Monitor, 2015 yazında Atina’da gitarist Stefanos Mitsis ve şarkıcı / gitarist George Nikas tarafından bir stüdyo projesi olarak kuruluyor.

Grup, “Golden Light” ve “Aeolus” EP’lerini yayımladıktan sonra bas gitarda Alex Bolpasis, tuşlularda Vangelis Mitsis ve davulda Dimitris Doumouliakas’ın ekibe katılımıyla beş kişilik yeni kadrosuyla canlı performanslara başlıyor.

Kendi adını taşıyan albümleri ise 2017’de yine Blackspin Records / Primitive Music tarafından yayımlanıyor. Krautrock ritimlerini, hipnotik vokalleri ve zihne kazınan gitar riflerini harmanlayan grup, kozmik uzay derinliği yaratarak dinleyiciyi saykodelik salınımların parlak bir ses girdabına yönlendiriyor.

İkinci albümleri “II”, 2018’de yine aynı firma üzerinden dinleyiciyle buluşan ekip, yeni çılgın saykodelik unsurları ve motor gibi işleyen riffleri ve durdurulamaz harika titreşimlerle çevrili asimetrik bir krautrock modeli oluşturmayı başarıyor.

Kapak grup fotoğrafı: Takis Madray

tr_TRTurkish