heykelsi giysiler nesneleri doğal ortamlarda kamufle ediyor “Eyes As Big As Plates”

On beş ülkeden, ‘Eyes as Big as Plates’e katılan bireylerin çevreleri kadar çeşitli geçmişleri var: zoologlar, akademisyenler ve kütüphaneciler, balıkçılar, yaban domuzu avcıları, ren geyiği çobanları, opera sanatçıları vb. Her bir figür, çevredeki manzaraya uyum sağlamalarına izin veren organik malzemelerden yapılmış heykelsi giyilebilir giysilerle süsleyen devam eden proje ile bağlı.

Eyes as Big as Plates # Andrea (Hebrides 2019)

2011 yılında Norveçli-Finli sanatçı ikilisi Karoline Hjorth ve Riitta Ikonen tarafından başlatılan Eyes as Big as Plates, insanların doğada nasıl var olduğunu keşfetmenin gerekli olduğu fikrine dayanıyor. Portreler, kısmen arka planlarıyla kamufle edilmiş veya yakınlarda bulunan nesnelerle yapılmış yaratıcı giysilerle donatılmış yalnız figürlere odaklanıyor. Örneğin Boubou deniz canlılarından oluşan bir ağ şal takan Senegalli bir balıkçı iken, Kuzey Tolsta merkezli fotoğrafçı Andrea ise evinin yakınındaki cılız dallar ve turba tarafından neredeyse tamamen maskelenmiş halde.

Eyes as Big as Plates # Boubou (Tazmanya 2019)

Eyes as Plates 2 şu anda proje sitesinde ön siparişe açılmış durumda. Serinin bir kısmı New York’taki 200 5th Avenue’deki önemli girişte Haziran ayına kadar izlenebilir ve bu Mayıs’ta Londra’daki Barbican’da ve Eylül’de Toronto’daki Harbourfront Center’da olacak.

Eyes as Big as Plates # Liv (Norveç 2017),
Eyes as Big as Plates # Momodou Toucouleur (Senegal 2019)
Eyes as Big as Plates # Mr Oh (Güney Kore 2017)
Eyes as Big as Plates # Niels (Faroe Adaları 2015)
Eyes as Big as Plates # Scotty (Tazmanya 2019)
Eyes as Big as Plates # Sinikka (Norveç 2019)

thisiscolossal.com

tr_TRTurkish