Bu hafta 2’si yerli 6 film vizyona girecek.

LABİRENT: SON İSYAN – Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure ile ilgili görsel sonucu

 

Labirent (Maze Runner) üçlemesinin son bölümünde Thomas (Dylan O’Brien) labirenti yenmi ve Alev Deneyi’ni geçmiştir. Ancak içeride kalan arkadaşlarını kurtarmak için beraberindeki kaçak arkadaşlarıyla birlikte WCKD kontrolündeki ‘Son Şehir’e girecek, ölümcül ‘Işıl’ hastalığının tedavisinin bulunması için akıl almaz bir mücadele içine girecektir.

Yönetmenliğini Wess Ball’un yaptığı filmin başrollerini, Dylan O’Brien,  Thomas Brodie-Sangster,  Kaya Scodelario,  Patricia Clarkson,  Giancarlo Esposito üstleniyor.

HAFIZA – Rememory

rememory ile ilgili görsel sonucu

Ünlü bilim adamı Gordon Dunn (Martin Donovan), çığır açan bir keşif yapmış, insanların hatıralarını tıpkı bir video gibi oynatıp tekrar tekrar izlemelerini sağlayan bir aygıt icat etmiştir. Ancak kısa bir süre sonrasında gizemli bir şekilde hayatını kaybeder. Bu icattan çok etkilenmiş kişilerden biri olan Sam Bloom (Peter Dinklage), cinayetin ardındaki sır perdesini aralamak için makineyi alarak Gordon’ın yakınındaki insanların hatıralarını incelemeye başlar.

“Game of Thrones”un Altın Küre ödüllü yıldızı Peter Dinklage’nin yanı sıra Matt Ellis, Anton Yelchin ve Julia Ormond’un rol aldığı “Hafıza” bilim-kurgu meraklılarının ilgisini çekmeye aday. Mark Palansky’un senaryosunu kaleme alıp yönetmenliğini üstlendiği filmin görüntü yönetmenliğini Gregory Middleton yaptı.

 SEVGİSİZ – Nelyubov

nelyubov ile ilgili görsel sonucu

Hiçbir şekilde anlaşamayan, oldukça kavgalı bir boşanma süreci yaşamakta olan Jenya (Maryana Spivak) ve Boris (Aleksey Rozin) çifti için artık yolun sonu görünmüştür. Tek çocukları, 12 yaşındaki Alyoşa (Matvey Novikov) da bu sevgi ve ilgiden mahrum olduğu ortamdan fazlasıyla etkilenmektedir. Bütün bunlara dayanamayan çocuk, bir gün evden çıkıp gider. Anne ve babasının, Alyoşa’nın kaybolduğunu farketmeleri bile 2 gün sürer ve sonrasında mecburen el birliğiyle çocuğu aramaya koyulurlar.

Günümüz Rus sinemasının usta yönetmenlerinden Andrey Zvyagintsev’in “Yabancı Dilde En İyi Film” kategorisinde Oscar aday seçilen filmde Maryana Spivak, Aleksey Rozin, Varvara Shmykova, Matvey Novikov, Yanina Hope ve Daria Pisareva’nın rol alırken senaryosu Oleg Negin’e ait.

 

AYI KARDEŞLER: FANTASTİK DÜNYALAR –  Boonie Bears: Entangled Worlds

Boonie Bears: Entangled Worlds ile ilgili görsel sonucu

Ding Liang’in yönetmenliğini yaptığı haftanın animasyon filmi “Ayı Kardeşler: Fantastik Dünyalar”, Orta Dünya Krallığı’nın harikalarından biri olan Altın Geyik’in yerini keşfeden robot Coco ve arkadaşlarının, hırsızlara karşı ormanın düzenini korumaya çalışmalarını anlatıyor. Cesur ve maceraperest robot Coco, efsaneler ve masallarla dolu Orta Dünya Krallığı’nın harikalarından biri olan Altın Geyik’in yerini keşfeder. Ancak Altın Geyik’i çalmak isteyen hırsızlar vardır. Onu korumak için en güvendiği ve yakın olduğu arkadaşlarını toplayarak bir ekip oluşturur. Hırsızlar geyiği kişisel çıkarları, Coco ve arkadaşları ise ormanın ahengini koruyabilmek için istemektedir. Altın Geyik’e ilk ulaşan kim olacaktır?

ÖLÜMLÜ DÜNYA 

ölümlü dünya ali atay ile ilgili görsel sonucu

Ali Atay’ın yönetmenliğini yaptığı yerli komedi filmi “Ölümlü Dünya”, nesillerdir Haydarpaşa Garı’nda lokanta işleten Mermer ailesinin hikayelerini anlatıyor. Ahmet Mümtaz Taylan, Alper Kul, Sarp Apak, İrem Sak, Doğu Demirkol, Feyyaz Yiğit, Meltem Kaptan, Mehmet Özgür ve Özgür Emre Yıldırım gibi isimlerin rol aldığı filmin senaryosu Ali Atay, Feyyaz Yiğit, Volkan Sümbül ile Ali Demirel tarafından kaleme alındı.

ADI AŞK

adı aşk eyüp dirlik ile ilgili görsel sonucu

Eyüp Dirlik’in yazıp yönettiği, Mustafa Yabaş, Mariam Hussein, Ümit Acar, Selime Gümüş, Faisal Al Faisal ile Lidya Sabra’nın baş rollerini üstlendiği “Adı Aşk”, Çanakkale’de tesadüfen tanışan iki gencin İstanbul’da devam eden hikayesini konu ediniyor.