Dayanıklılık testinden geçtiğimiz bu günlerde motivasyon için iyi gelecek filmlerden biri En Solitaire. Hem biraz deniz havası da hepimize iyi gelir. Türkçe adıyla Akıntıya Karşı –Turning Tide / En solitaire 2013 yapımı ve yönetmen koltuğunda Chisristophe Offenstein oturuyor.

Oyuncular: Guillaume Canet, François Cluzet, Karine Vanasse, Arly Jover, Virginie Efira, José Coronado, Jean-Paul Rouve, Emmanuelle Bercot, Stéphan Guérin-Tillié, Philippe Lefebvre 

Filmin konusuna gelirsek; Yann’ın uzun zamandır sabırsızlıkla beklediği Dünyanın en uzun yelkenli solo yarışması nihayet başlayacaktır. Yarışın kurallarına göre yalnız olmalı ve yardım almamalıdır. Yarışın başlaması ile Yann açık ara farkla önde giderken teknede dümen arızası olur ve mola vermek zorunda kalır. Tam bu sırada teknesine gizlenmiş davetsiz misafir olan çocuk ortaya çıkar. Yann, yarışın kuralları gereğince diskalifiye olmalıdır, ancak bu durum hem yarışın gidişatını etkileyecek, hem de müthiş bir dostluk hikayesinin ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Filmde duyacağımız müziklere de bakalım: