Günün fragmanlarında The Mauritanian, Vikings ve Identifying Features’ın fragmanlarına, aynı zamanda dizi ve filmlerle ilgili bilgilere göz atabilirsiniz.

The Mauritanian

“The Mauritanian” filminin fragmanında görüldüğü gibi, film, inanılmaz oyuncu kadrosu ve gerçek bir hikayeye dayanan senaryosu sayesinde bir anda iddialı duruma gelebilir ve izleyicilerin ilgisini çekmesi muhtemel. Film, 11 Eylül’de ABD’ye saldıran teröristlerin yardımcısı olduğu düşünülen Guantanamo Körfezi’ndeki mahkum Mohamedou Ould Slahi’nin davasının gerçek hikayesini takip ediyor. Slahi’ye, yasadışı ve haksız olduğunu iddia ettikleri hapis cezasına itiraz etmek için iki Amerikalı avukat katılır.Filmde Jodie Foster, Tahar Rahim, Zachary Levi, Saamer Usmani, Shailene Woodley ve Benedict Cumberbatch yer alıyor. Kevin Macdonald, senaryosunu M.B.Traven, Rory Haines ve Sohrab Noshirvani’nin yazdığı filmin yönetmeni. Film yapımcısı, muhtemelen en çok Oscar ödüllü belgeseli “One Day in September”le tanınıyor. Aynı zamanda, “The Last King of Scotland”, “State of Play” ve “The Eagle” gibi çeşitli anlatı filmlerinin de yönetmenliğini yaptı. “The Mauritanian”, 19 Şubat 2021’de vizyona girecek.

Filmin resmi özetine göre konusu ise şöyle: “ABD Hükümeti tarafından yakalanan Mohamedou Ould Slahi (Tahar Rahim), herhangi bir suçlama veya yargılama olmaksızın yıllarca hapis yatar. Tüm umudunu kaybeden Slahi, savunma avukatı Nancy Hollander (Jodie Foster) ve ortağı Teri Duncan (Shailene Woodley)’la müttefikler bulur. Birlikte umutsuz bir adalet arayışında sayısız engelle karşılaşırlar. Tartışmalı savunmalar ve ortaya çıkan ciddi kanıtlar bulan Savcı Yarbay Stuart Couch (Benedict Cumberbatch) tarafından sonunda şok edici ve geniş kapsamlı bir komplo ortaya çıkar. New York Times’ın çok satanlar listesine giren anı kitabına dayanan film, her şeye rağmen hayatta kalma mücadelesinin etkileyici gerçek hikayesidir.

Vikings

“Vikings”in 6. sezonunun devamı ve final sezonunun son bölümleri Amazon’da yayınlayacak. Şovun son sezonunun kalan 10 bölümü, 30 Aralık’ta ABD, İngiltere, Almanya, Avusturya ve İrlanda’da Amazon’da yayınlanacak. “Vikings” sona eriyor olsa da Hirst, İskandinav savaşçılarının dünyasını keşfetmeyi bitirmedi. Geçen yıl Hirst ve Jeb Stuart’ın, orijinal gösterinin bitiminden 100 yıl sonra geçecek olan Netflix devam filmi “Vikings: Valhalla” için bir araya geldiği duyuruldu. Ayrıca; bu haftanın başlarında Hirst’ün, hıyarcıklı veba salgını sırasında 1665’te Londra’da geçen bir dizi üzerinde çalıştığı da bildirildi.

Identifying Features

Yönetmenliğini Fernanda Valedez’in üstlendiği filmin başrollerinde Mercedes Hernández, David Illescas ve Juan Jesús Varela yer alıyor. Filmin vizyon tarihi henüz belli değil.

Magdalena, Meksika sınırından Amerika’ya geçmek için şehirden ayrıldığından beri oğlundan haber alamayan acılı bir annedir. Yetkililer, Magdalena’dan oğlunun ölüm belgelerini imzalamasını ister. Ancak Magdalena’nın bu sırada yaslı bir babayla görüşmesi onun oğlunun kaderini bilmeden yaşayamayacağını fark etmesine neden olur. Oğlunun başına gelenleri öğrenmek için yola koyulan Magdalena, bu sırada yakın zamanda sınır dışı edilen Miguel ile tanışır. İki acılı insan birlikte yolculuklarına birlikte devam eder.