“Hard School” ya da “Hard Skool” isimli yeni bir Guns N’ Roses şarkısının yakında yayınlanacağı bildirildi.

Çalışma adı “Jackie Chan” olan şarkı, ilk olarak grubun “Chinese Democracy” albümü döneminde kaydedilmiş ancak sonunda albümden çıkarılmıştır. Şarkının kısa klipleri daha sonra çevrimiçi olarak yayınlanmış ve Ağustos 2019’da tam versiyonu sızdırılmış.

Daha yakın zamanlarda ise grubun kısmen yeniden bir araya gelen klasik kadrosu, şarkıyı Hollywood Palladium’daki Eylül 2019 konseri için prova ederken 2021 yaz turundaki bazı konserlerinin set listesine ekledi ancak henüz performans sergilemedi.

“Hard School” gün ışığına çıkarsa, sadece birkaç hafta içinde yayınlanacak ikinci yeni Guns N’ Roses şarkısı olacak. “Silkworms” adlı daha önce yayınlanmamış bir şarkının elden geçirilmiş bir versiyonu olan “Absurd” adlı başka bir GN’R parçası, grubun bu şarkıyı Boston’daki Fenway Park’taki konserinde ilk kez canlı olarak çalmasından üç gün sonra 6 Ağustos’ta yayımlanmıştı.

Axl Rose ile genç bir Guns N’ Roses hayranının fotoğrafı Twitter’da şu mesajla paylaşıldı: “Dün gece Atlantic City, NJ’deki ikinci Guns N’ Roses gösterisinden sonra bir hayran Axl Rose ile tanıştı. Onu kulise davet ettiğini ve birlikte bira içtiklerini söyledi. Ayrıca ona Hard Skool’u sorduğunu, şarkıyı onun için çaldığını ve yakında yayınlayacaklarını söyledi.”