Guillermo Del Toro, Yazdığı ve Hiçbir Zaman Kullanmadığı Senaryolarını Paylaştı

Guillermo del Toro, gün ışığını hiç görmemiş ve filme alınmaya hazır senaryoların büyük bir listesini çıkardı.

The Shape of Water’la En İyi Film, En İyi Sinematografi, En İyi Orijinal Müzik (Fransız besteci Alexandre Desplat) ve En İyi Yönetmen ödülünü kazanan Guillermo del Toro, doğduğu ülkesi Meksika’da sinema okulları, bir animasyon stüdyosu ve bir sinema açmaya karar verdi.

Del Toro, yazdığı veya yazı ekibinde bulunduğu, ancak filme çekilmemiş tüm senaryolarının bir listesini tweet olarak attı. Başarılı yönetmen, “her biri 90 ila 130 sayfa arasında” dediği senaryoların hepsinin hazır olduğunu ve aylar hatta yıllar süren çalışmaların sonucu olduklarını söylüyor.

Ve liste epey uzun: The Witches, Justice League Dark, Beauty and the Beast, At the Mountains of Madness, Fantastic Voyage, The Count of Montecristo, Mephisto’s Bridge, Pacific Rim 2, ve TV dizisi için bir pilot bölüm, Hulk ve daha bir çokları…

Guillermo del Toro’nun artık Robert Zemeckis tarafından ele alınan Justice League Dark ve The Witches’dan ayrıldığı zaten açıklandı. Del Toro ayrıca, kısa bir süre önce, Netflix’in için bir müzikal animasyon olan Pinokyo’nun yeni bir uyarlaması üzerinde çalışacağını da açıkladı.

Guillermo del Toro’nun, eli kolu dolu ve pek çok alanda iyi işler çıkarmaya hazır olduğu söylenebilir. Ancak tweetleri, önemli bir yönetmenin bile potansiyel projelerinin çoğunun sonsuza dek gölgede kalabileceğini gösteriyor.

 

konbini.com

tr_TRTurkish