Graham Nash Yeni Albümü ‘Now’ ile Geri Döndü

Graham Nash’in yedi yıl aradan sonra gelen ilk stüdyo albümü ‘Now’ dinleyiciyle buluştu.

Nash’in bir önceki albümü ‘This Path Tonight’ 2016’da çıkmış bunu, ilk iki solo albümünü seslendirdiği 2022 tarihli, ‘Graham Nash: Live – Songs for Beginners / Wild Tales’ isimli konser albümü izlemişti.

Albümün farklı olduğunu söyleyen Nash bir basın açıklamasında “Yeni albümüm Now’ın şimdiye kadar yaptığım en kişisel albüm olduğuna inanıyorum” diyor ve ekliyor, “Hayatımın bu noktasında, bu söylenecek bir şey.”

Crosby, Stills, Nash & Young sularında yumuşak baladlar ile daha sert şarkılar arasında kıvamında bir dengenin mevzubahis olduğu ‘Now’, Nash’in yetmişli yıllardaki ilk albümlerine tutkun dinleyicinin çok şey bulacağı, kuvvetli bir albüm olarak ulaşıyor kulaklarımıza.

Albüm ayrıca Nash ve Alan Clarke’ı bir araya getiren ve Clarke’ın nisan ayında çıkan albümü ‘I’ll Never Forget’de de yer alan ‘Buddy’s Back’ şarkısını da içeriyor. Nash, Clarke’ı “en eski arkadaşım” olarak tanımlıyor. İkili altı yaşındayken tanışmışlar.

2 Şubat’ta 81 yaşına giren ve bu bahar yeniden yollara düşmeye başlayan efsanevi müzisyen, “Bu albüme ‘Şimdi’ adını verdim çünkü bu iş bundan ibaret,” diyor ve devam ediyor,

“Bu benim. Şimdi. Hayatımın bu anı. Benim yaşıma gelmek az bir şey değil. Kolay değil. Bu çalışmanın, hayatınızın bu noktasına ulaştığınızda bile yaptığınız şey ve dünyada nasıl var olduğunuz konusunda daha az yaratıcı veya tutkulu hissetmediğinizi göstermesini istedim.”

What's your reaction?

tr_TRTurkish