GOSS’un Üçüncü Teklisi “Bana Kimse Sormadı” Huzurlarınızda!

Kadıköy merkezli synth-pop ikilisi GOSS’un üçüncü teklisi “Bana Kimse Sormadı” yayında.

2020 Mayıs ayında yayınladıkları ilk teklisi “Anla”nın ardından ikinci teklisi “Seçilmiş Günlerim”i geçtiğimiz kasım ayında dinleyiciyle buluşturan GOSS’un üçüncü teklisi “Bana Kimse Sormadı”, BBI Music Co. etiketiyle 15 Ocak tarihinde klibiyle birlikte yayına sürüldü.

İstanbul-Kadıköy merkezli bir synth-pop/electronic rock ikilisidir. Temelleri 2017 yılında, Serkan Serter’in gitarda, Gözde Oktaş’ın ise davulda yer aldığı rock grubuna dayanan GOSS, 2020 yılına gelindiğinde içinde pop rock ve synth öğeleri barındıran yeni bir projeye evrildi. Beyaz yakalı kariyerlerini bırakıp tüm hayatlarını müziğe adayan ikili, genel olarak içinde bulundukları melankolik isyandan ilham alıyor.

Yeni şarkı “Bana Kimse Sormadı”, kendi varoluşunu sorgulayan, şehir hayatı içinde kaybolmuş birinin hikayesini anlatıyor. Kişinin kontrolünü her geçen gün daha da çok kaybetmesinin verdiği bıkkınlığı ve bundan doğan uzaklaşma isteğini ortaya koyan parçanın, karanlık ve isyan eden havasına duygusal gitarlar ve güçlü vokaller eşlik ediyor.

Mastering’i Londra Metropolis Stüdyoları’nda The Who, Oasis ve Blur gibi grupların da ses mühendisliğini yapan Andy ‘Happy’ Baldwin tarafından yapılan şarkının, mixing’i ise Orçun Ayata tarafından gerçekleştirildi. Kayıtları Recordium Stüdyo’da Serkan Biber tarafında alınan parçanın prodüksiyonunu ise The Away Days’ten Oğuz Can Özen üstlendi.

Şile, Akçakese köyünde, çekimleri iPhone7 ile gerçekleştirilen Bana Kimse Sormadı parçasının video klibi ise grubun YouTube kanalında yayında.

What's your reaction?

tr_TRTurkish