GOSS’tan Yeni Şarkı ‘Yok Olsun Ardından’ ve Beklenen Albüm Haberi

Temelleri 2017 yılına dayanan, ilk teklileri ‘Anla’yı 2020 yılında yayınlayan, synth-pop, dark pop, new wave ve elektronik rock müzik türlerinden esinlenen GOSS, yeni teklisi ‘Yok Olsun Ardından’ı 12 Ocak Cuma günü müzikseverlerle paylaştı.

Gözde Oktaş ve Serkan Serter’in omuzlarında yükselen grubun ilk albümü ‘Olası Kazalar’ın ilk şarkısı olan ‘Yok Olsun Ardından’, ilişkide yıkımın yaşandığı bir aldatılma gecesini anlatıyor. Kişinin aldatıldığını fark ettiği ve karşısındakiyle yüzleştiği bu karanlık gecede yıkılan güven, pişmanlık ve bir kopuş hikayesi şarkıya hayat veriyor. Parçadaki agresif vokaller bir yandan bu duruma isyan ederken, diğer yandan hüzne boğduran duygusal vokal ve gitarlar ile kişinin arada kaldığı duygusal çıkmaza dikkat çekiliyor.

‘Yok Olsun Ardından’, tansiyonu yükselten karanlık synth bas tonları, reverb’lü derin gitarlar ve sürükleyici hikâye anlatıcılığı ile GOSS’un yeni dönemine işaret eden oldukça heyecanlandırıcı bir parça.  Söz ve müziği GOSS’a ait olan şarkının prodüksiyon, mix ve mastering’i Yaşar Görkem Arslan’a ait. Saygın Ayyıldız tarafından çekilen fotoğraflarda, styling Yusufcan Dursun, saç Aykut Akkoç ve makyaj tasarımı ise Gözde Duman tarafından gerçekleştirildi.

GOSS’un ilk albümü ‘Olası Kazalar’, yıl boyu yayınlanacak tekli eserlerin ardından 2024 yılı sonbaharında dinleyicilerle buluşacak.

Bu arada GOSS, ilk şehir dışı konserini 29 Şubat’taki IF Performance Hall Ankara’da vermeye hazırlanıyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish