Gökhan Türkmen’den Kapadokya’da Fütüristik Klip: “Heyecan” Yayında

Gökhan Türkmen #iyiyasa mottosuyla yol aldığı “7” isimli albümünden “Heyecan” şarkısını Türkiye’nin en önemli doğa harikalarından Kapadokya’da kliplendirdi.

Listelere zirveden giren disco funk şarkılarıyla, bu zorlu zamanda ritmi ve özgürlüğü “7” albümü ile hatırlatmayı amaçlayan Gökhan Türkmen, çıkış şarkısı “Şerefine”nin yakaladığı başarının ardından rock n’ roll tadında bir disco parça olan “Heyecan”a Kapadokya’da fütüristik efektlerle klip çekti.

Sözleri Mert Carim’e, müziği Gökhan Türkmen’e ait olan şarkının düzenlemesi Genco Arı tarafından yapıldı. Klipte, şehirden uzaklaşmak isteyen bir adamın hikayesi anlatıyor.

Kapadokya Ortahisar’da, çekimleri Murat Joker tarafından yapılan klipte, şehrin atmosferi ve dağlık yapısının özellikleri sayesinde uzay temalı fütüristik görsel dijital efektler kullanıldı. Klipte, hayatında her şeyin bittiğini düşünen bir adamın mutluluk ve pozitif enerjiyi yakalamayı amaçladığı anlatılıyor. Yaşamımızdaki güzel şeylerin aslında kendi halinde de akabildiğini, çok istek ve arzulara kapıldığımızda ise hayattaki güzellikleri kaçırabildiğimizi anlatan şarkı, temasıyla kliple bütünleşiyor.

Pandemi sürecinde durmaksızın üretimleriyle dikkat çeken Gökhan Türkmen, enternasyonal sound’a sahip disco funk tarzındaki albümü “7” ile 4 Haziran’da tüm dijital platformda yerini almıştı.

Yenilikçi sounduyla dikkat çeken yedi şarkılık albüm, söz ve müzikte Gökhan Türkmen ve Mert Carim, düzenlemede ise Genco Arı imzası taşıyor. 2021’den 1970’lere uzanan disco, deep house, rocknroll, funk ve groove gibi zengin soundlara sahip analog kaydedilen albüm, dönemleri birbirine bağlayan köprü görevini amaçlıyor.

Şarkının, çekimleri Murat Joker yönetmenliğinde kalabalık bir ekiple Kapadokya’da tamamlanan ve Gökhan Türkmen’in 1957 model bir kabinli motosiklet kullandığı klibi hemen burada.

tr_TRTurkish