Hayvan Çiftliği ve 1984, Altın Kitaplar Logosuyla Raflarda

George Orwell’ın sevilen eserleri Hayvan Çiftliği ve 1984, Alper Bakım’ın çevirisiyle Altın Kitaplar logosuyla piyasaya çıktı.

Hayatları boyunca köle olarak çalıştırılarak sömürülen hayvanların kendilerine özgür bir dünya kurmak hayaliyle isyan bayrağını çektiği, insanları alt etmeleri sonucundaysa onların hatalarını tekrarlamaktan kurtulamadıkları bir düzeni konu eden Hayvan Çiftliği ile 20. yüzyılın en önemli romanlarından biri olan, yıllarca süren savaşların ardından üç büyük devletin kontrolüne giren dünyada, korku dolu bir toplumda yaşayan Winston Smith’in sorgulamaları ve geri dönüşü olmayan bir yola girişini anlatan 1984, Alper Bakım’ın akıcı çevirisiyle okurlarla buluşuyor.

George Orwell Hakkında

George Orwell 25 Haziran 1903 tarihinde Hindistan’da doğmuştur. İlk edebi eserini 11 yaşlarında yerel bir gazetede yayımlamıştır. İngiltere’de yatılı bir okulda okumuş, eğitimini Eton’da tamamlayıp 1922 yılında Hindistan İmparatorluk Polis Teşkilatı’na katılmıştır. Burada 15 yıl görev yaptıktan sonra istifa edip yazar olmak için İngiltere’ye dönmüştür. George Orwell, 1933 yılında ilk olarak “Paris ve Londra’da Beş Parasız” adlı kitabını yayımlamıştır. Orwell, en çok bilinen “1984” ve “Hayvan Çiftliği” adlı iki distopik romanıyla tanınmaktadır.

Hayvan Çiftliği” ve “1984” yazara büyük başarı ve maddi olanaklar sağlamışsa da, tüberkülozun son evrelerinde olduğu için bu başarısının tadını çıkartamamış, 1950 yılında hayata gözlerini yummuştur.

Hayvan Çiftliği:

Orijinal isim: Animal Farm

Türkçesi: Alper Bakım

Sayfa Sayısı: 104

Dağıtım Tarihi: 08.03.2021

Tür: Edebiyat-Dünya Roman

1984:

Orijinal İsim: Nineteen Eighty-Four

Türkçesi: Alper Bakım

Sayfa Sayısı: 320

Dağıtım Tarihi: 08.03.2021

Tür: Edebiyat-Dünya Roman