Usta oyuncu Genco Erkal’ın belgesel tiyatro formunda tasarladığı yeni oyunu Göçmenleeeer 25 Kasım’da sahnelenmeye başlıyor.

Mültecilerin, gözümüzün önünde cereyan eden hayatta kalma mücadeleleri, Matei Visniec imzalı gerçekçi ve yer yer absürd tınılı bir oyunla, Genco Erkal eliyle sahneye taşınıyor. Genco Erkal’ın sık tasarladığı bir tür olan belgesel tiyatro formunda karşımıza çıkacak olan oyun, hem tasarım dili hem de söylemiyle seyirciyi işin içine dahil ediyor. “Ülkelerimiz ölüyor, bir ülke ölmeye başladıktan sonra yapacak bir şey yoktur” diyen Göçmenleeeer; gezegenin bu en çok kanayan yarasının her bir boyutunu fragman fragman ele alarak, durumun bir fotoğrafını çekiyor.

Matei Visniec’in kaleme aldığı, Genco Erkal’ın yönettiği ve Şirvan Akan, Ayşe Lebriz Berkem, Lütfi Can Bulut, Cem Çetin ve Yiğit Yarar ile birlikte rol aldığı Göçmenleeeer mültecilerin, gözümüzün önünde cereyan eden hayatta kalma mücadelelerini gerçekçi, bazen de absürt bir dille sahneye taşıyor.

25 Kasım 2017, Cumartesi akşamı saat 20.30’da Kenter Tiyatrosu’nda sahnelenecek olan Göçmenleeeer’in biletleri Biletix’ten ve mekânın gişesinden temin edilebilir.