Galeri Ark 2018’e “Çayı demle geliyorum” sergisiyle merhaba diyor

İyi bir komşu, “Çayı demle geliyorum” diyebildiğiniz birisi midir?

15’inci İstanbul Bienali’nin “iyi bir komşu” konseptiyle organik bir bağ kuran karma sergide; 12 sanatçı, evrimleşen ancak evrildikçe yabancılaşmanın kaçınılmaz ağırlığıyla yüzleştiğimiz gündelik hayatlarımızdan bir nefeslik sıyrılabileceğimiz samimi, sıcak, içten, doğal, çat kapı bir misafirliği görselleştiriyor.

Ortak yaşam alanlarımızı paylaşma potansiyelimizi çok renkliliğimiz, farklılıklarımız, bireysel özgürlüklerimizi zenginleştirme çabamızla açığa çıkaran “Çayı demle geliyorum” sergisinde; tek boyutlu insani ilişkilerden çok katmanlı “bir aradalıklara” birlikte yol alınıyor.

Doğası gereği ân’lar ve hâller arasında devinimini sürdüren birey, ancak kurgulanabilir bir “bir aradalık” hâliyle varoluşun sınırlarını çiziyor.

Pemra Aksoy, Tifak Arslan, Nezihe Bilen Ateş, Recep Batuk, Engin Beyaz, Valeri Çelebi, Leyla Emadi, Semra Göney, Aslı Vural, Defne Yasak, Yiğit Yazıcı ve Selahattin Yıldırım’ın eserlerinin yer alacağı sergi, 14 Aralık 2017 – 14 Şubat 2018 tarihleri arasında Galeri ARK’ta ziyaret edilebilir.

 

 

tr_TRTurkish