GalataPerform’un ‘Işık Tasarımı ve Tiyatro Tekniği Atölyesi’ 17 Ocak’ta Başlıyor

GalataPerform’un Yeni Metin Tiyatro kapsamında hayata geçirdiği ve alanında tek olan ‘Işık Tasarımı ve Tiyatro Tekniği Atölyesi’ 17 Ocak’ta başlıyor. İngiltere’nin LAMBDA Üniversitesinde Tiyatro Tekniği bölümünden mezun olan Işık Tasarımcısı Ayşe Sedef Ayter’in eğitmenliğindeki atölyeye 9 Ocak’a kadar başvuru yapılabilir.

Yüksek çözünürlüklü görseller için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz:

GalataPerform’un Yeni Metin Projesi kapsamında hayata geçirdiği ‘Işık Tasarımı ve Tiyatro Tekniği Atölyesi’ 17 Ocak’ta başlıyor. Alanında ilk ve tek olan atölye, İngilterenin LAMBDA Üniversitesinde Tiyatro Tekniği bölümünden mezun olan Işık Tasarımcısı Ayşe Sedef Ayter tarafından veriliyor. Tiyatro tekniği ve ışık tasarımına ilgi duyan herkesin katılımına açık olan atölye boyunca katılımcılar, tiyatro tekniği bilgisi, ışık dramaturjisi ve tiyatro tekniği tarihi öğrenmenin yanı sıra eğitmenin sorumlu olduğu oyunlarda, GalataPerform oyunlarında ve 2023 Yeni Metin Festivali 12’de pratik yapma yoluyla deneyim kazanma imkanına sahip olacaklar. Eğitimin sürecinin tamamlanmasıyla birlikte katılımcı ve eğitmenleri bir araya getiren bir kamp düzenlenecek. Katılımcılar, 17 Ocak – 27 Haziran 2023 tarihleri arasında 6 ay devam edecek atölye kapsamında bilgi, teori ve pratik alanlarda kendilerini geliştirme fırsatı bulacak.

ERKEN BAŞVURU İNDİRİMİ

Işık Tasarımı ve Tiyatro Tekniği Atölyesi 6 ay boyunca 3’er saatten ayda 4 ders olarak gerçekleşecek. Temel derslerin online olarak gerçekleşeceği atölye süresince katılımcılar oyunlara giderek saha çalışmalarına katılacak, teknik konularda pratik yapma imkanı bulacak. Aylık 1500 TL olan atölye, erken kayıt sürecinde toplu ödeme yapacaklar için %15 indirim fırsatı veriyor.  Atölyeye erken kayıtta toplu ödeme (7500 TL) yaparak indirimli ödeme avantajından yararlanmak mümkün. Erken kayıt avantajlarından yararlanmak için son günse  9 Ocak  Pazartesi.

İKİ KİŞİYE %100 BURS VERİLECEK

Atölyede iki kişiye de tam burs verilecek. Atölyede burslu olarak yer almak için motivasyon mektubu ile başvurulması gerekmektedir. Adayların burs başvurusu değerlendirilirken yetenek, kararlılık ve ihtiyaç noktaları dikkate alınacak. Bursluluk başvuruları 6 Ocak Cuma gününe kadar yapılacak. Adaylar, Işık Tasarımı ve Tiyatro Tekniği Atölyesi’ne kayıt olmak için [email protected] adresine mail göndererek randevu alabilir. Burslu olarak yer almak ve değerlendirilmek isteyen adaylar ise özgeçmiş ve gerekçe mektuplarını [email protected] adresine gönderebilir.

Atölye hakkında detaylı bilgi için yeniperform.com ziyaret edilebilir.

tr_TRTurkish