Freedoom Metal Festival Jinjer, Myrath, Villagers Of Ioanninacity ve Sülfür Ensemble’ın Katılımıyla 5 Ağustos’ta Küçükçiftlik Park Sahnesinde

KüçükÇiftlik Park’ın 5Ağustos’ta gerçekleşecek yeni festivali Freedoom Metal Festival’in line-up’ı belli oldu! Daha önce, metal müzik dünyasının en iyi kadın brutal vokalistlerinden birine sahip Ukraynalı Jinjer grubunun headliner olacağı açıklanan festival, şimdi de oryantal metalin simge gruplarından Tunuslu Myrathile büyük heyecan uyandırdı. Jinjer ve Myrath’ın yanı sıra Yunanistan’ın öneçıkan gruplarından Villagers of Ioannina City ile İstanbul’da kurulan doom’n’roll grubu Sülfür Ensemble’ın da sahne alacağı Freedoom Metal Festival, metal tutkunlarına unutamayacakları bir gün yaşatmaya hazırlanıyor. Yüzdeyüz Metal katkıları, URU, Freefall ve Moodlive organizasyonuyla düzenlenen Freedoom Metal Festival’in ikinci dönem avantajlı biletleri Biletix’te ve KüçükÇiftlik Park gişesinde!

Freedoom Metal Festival’in headliner grubu, metal sahnesinde özel bir yere sahip olan Jinjer olacak. 2009’da, günümüzde savaşın hüküm sürdüğü Ukrayna’da kurulan kadın vokalli metal grubu, özellikle metal müzik dünyasının en iyi kadın brutal vokalisti olarak kabul edilen karizmatik solistleriyle dikkat çekiyor. Türkiye’de ilk kez 2019 yılında sahne alan Jinjer, biletleri tamamen tükenen konserde performansı ve enerjisiyle izleyicileri kendine hayran bıraktı. Jinjer, İstanbul’un yeni festivali Freedoom Metal Festival’da vereceği konserle şehrin müzik tarihinde bir kez daha unutulmaz bir iz bırakmaya hazırlanıyor.

Oryantal metalde önemli bir grup olarak kabul edilen Myrath da Freedoom Metal Festival’de KüçükÇiftlik Park sahnesinde İstanbullularla buluşacak. Progresif metal müziği oryantal ritimlerle harmanlamaktaki başarısıyla müzik dünyasına damga vuran grup, altıncı albümleri Karma’yı geçtiğimiz günlerde yayımladı. Arabik tınılarla metal müziğe farklı bir ruh katan Myrath, her geçen gün hayran kitlesini büyütmeye devam ediyor.

Festivalin diğer iki konuğu Villagersof Ioannina City ve Sülfür Ensemble olacak. Epirus bölgesinin müziklerini stoner rock ve psychedelic rock ile harmanlayarak Yunanistan’ın Ioannina şehrinden dünyaya yayılan Villagers of Ioannina City grubu, rock enstrümanlarıyla birlikte klarnet, kaval, tulum gibi enstrümanları da kullanmasıyla büyük ilgi çekiyor. Freedoom Metal Festival sahnesinin açılışını ise Türkiye’de benzeri çok fazla olmayan bir tarzı itinayla yapan doom’n’roll grubu Sülfür Ensemble yapacak.

Yüzdeyüz Metal katkıları, URU, Freefall ve Moodlive organizasyonuyla düzenlenen Freedoom Metal Festival’in ikinci dönem avantajlı biletleri Biletix’te ve KüçükÇiftlik Park gişesinde!

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish