Paramount Pictures, Francis Ford Coppola’nın epik Godfather üçlemesinin son filmini yeni kurgusu ve restorasyonuyla yayınlayacağını duyurdu. İsmi Mario Puzo’s The Godfather, Coda: The Death of Michael Corleone olarak belirlenen film aralık ayında vizyona girecek.

Francis Ford Coppola da pandemi dönemini aklının köşesine takılı işleri yapmakla geçirenlerden. Tucker: The Man and His Dream’den sonra hem Apocalypse Now hem The Cotton Club’ı yeniden kurguladı ve restore etti. Şimdi yeni kurgusu ve restore edilmiş hali için The Godfather üçlemesine el attı.

Mario Puzo’dan THE GODFATHER, Coda: The Death of Michael Corleone Aralık ayında sinemalarda sınırlı olarak gösterilecek ve ardından dijital platformlarında yerini alacak.

Paramount Archives kıdemli başkan yardımcısı Andrea Kalas, “Coppola, yeni kurgu üzerinde çalışırken restorasyonun her yönünü denetledi ve filmin sadece iyi görünmesini ve sesinin daha iyi olmasını değil aynı zamanda kişisel standartlarını ve yönetmenlik vizyonunu karşılaması da sağladı” dedi.