Yeni koronavirüsün yayılmasını yavaşlatmaya yönelik tedbirler dünya çapında uygulanıyor ve yetkililer seyahat kısıtlamaları getiriyor, okulları ve işletmeleri kapatıyor, sokağa çıkma yasakları getiriyor. İnsanlar ayrıca kamusal alanlarda sosyal mesafe kuralını uygulamaya ve kendilerini mümkün olduğunca evde tecrit etmeye teşvik ediliyor. Kurallar ve davranışlardaki bu hızlı ve yaygın değişim, boşaltılmış sokaklar, okullar, işyerleri, lokantalar demek ve neredeyse herkesin evde kalmasıyla dünya birkaç ay önce olduğundan çok daha farklı görünüyor. Aşağıda the atlantic tarafından derlenen ve salgınla ortaya çıkan yeni yaşam biçimini anlatan bazı fotoğraflar var.

Mısır, Suriye ve Lübnan’dan dönen göçmenler, 16 Mart 2020 günü COVID-19 için Kuveyt’te bir sağlık bakanlığı sınırlama ve tarama bölgesinde yeniden test edilmeyi bekliyor.
Yasser Al-Zayyat / AFP / Getty
Lori Spencer, ABD’deki en büyük koronavirüs salgınlarından birinin merkez üssü olan Seattle bölgesindeki bakım evinde Koronavirüs pozitif olan 81 yaşındaki annesi Judie Shape’yi ziyaret ediyor. Washington, 11 Mart 2020’de.
Jason Redmond / Reuters
Santa Maria de Cana cemaatinden Katolik rahip İsa Higueras. 15 Mart 2020’de Madrid, Pozuelo de Alarcon’da canlı video akışıyla cemaatine hitap ederken görülüyor.
Bernat Armangue / AP
14 Mart 2020’de çekilen bu fotoğraf, COVID-19’un patlak vermesinden sonra Tiran Bulvarı’nı (Arnavutluk) gösteriyor.
Gent Shkullaku / AFP / Getty
Brezilya’dan Dener Barbosa, yarışmanın ikinci gününde 15 Mart 2020) boğanın üzerinde.
Yarışma, COVID-19’un yayılması nedeniyle halka kapalı yapıldı.
Kevin C. Cox / Getty
11 Mart 2020’de İtalya’nın Milano kentinde bir süpermarkette alışveriş yapmak için sıraya giren insanlar güvenlik önlemi olarak sosyal mesafelerini koruyorlar.
Emanuele Cremaschi / Getty
Cottage Lake Elementary’de 4. sınıf öğrencisi olan Caidence Miller koronavirüs nedeniyle iki hafta boyunca kullanacağı çevrimiçi öğrenme sisteminde gezinip ödev talimatlarını anlamaya çalışırken büyükannesi Chrissy Brackett da ona eşlik ediyor. 11 Mart 2020, Woodinville, Washington’da bir ev.
Lindsey Wasson / Reuters
Koruyucu maske takan bir teslimatçı. 12 Mart 2020’de Roma’nın merkezindeki ıssız bir Via del Corso ana caddesinde bir araba itiyor.
Alberto Pizzoli / AFP / Getty
Auckland, Yeni Zelanda. 14 Mart 2020’de Eden Park’ta oynanan Blues ve Lions arasındaki Super Rugby maçında boş tribünler.
Renee McKay / Getty
Normalde turistlerle fotoğraf çekmek için çizgi film karakterleri gibi giyinen insanlar, 12 Mart 2020’de New York’ta neredeyse boş bir Times Meydanı’nda.
David Dee Delgado / Getty
15 Mart 2020’de Irak’ın Musul kentindekoronavirüsün patlak vermesinin ardından Iraklı yetkililer tarafından konulan sokağa çıkma yasağı sırasında Nabi Younes pazarının boş görüntüsü.
15 Mart 2020’de Manhattan’da boş bir sokak.
Jeenah Moon / Reuters
13 Mart 2020’de İtalya, Livorno’da bir kasabada bir aile hekimi hastalarıyla telefonda konuşuyor. İtalyan hükümeti, COVID-19 kilitlenmesini ülke çapında genişletirken 60 milyon insanına benzeri görülmemiş kısıtlamalar getirdi.
Laura Lezza / Getty
12 Mart 2020’de Palermo, İtalya’daki boş Teatro Massimo Vittorio Emanuele opera binasının görünümü.
Tullio Puglia / Getty
12 Mart 2020’de İtalya’nın Catania kentinde bir profesör, koronavirus krizi nedeniyle, Katanya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Aula Magna’da öğrencileri olmadan çevrimiçi bir konferans düzenledi.
Fabrizio Villa / Getty
Hollanda’daki tüm okulları, kafeleri, restoranları, kahveleri ve spor kulüplerininin kapalı olacağını söyleyen sağlık bakanı Bruno Bruins’in televizyon açıklamasından sonra, 15 Mart 2020’de Amsterdam’da, Bulwackie’de coffee shop önünde alışveriş için bekliyorlar.
Peter Dejong / AP
14 Mart 2020’de Kaliforniya, Novato’da bir Costco mağazasına girmek için sıraya giren insanlar.
Justin Sullivan / Getty
Tuvalet kağıdı ve kağıt havlu rafları boşaltılan mağaza. 13 Mart 2020’de Glendale, Arizona.
Christian Petersen / Getty
15 Mart 2020’de Fransa, Paris’te boş Rivoli’nin görünümü.
Stephane Cardinale / Corbis via Getty
15 Mart 2020’de Taichung. Taichung Kıtalararası Beyzbol Stadyumu’nda CTBC Brothers ve Wei Chuan Dragons arasındaki CPBL sezon öncesi maçında Wei Chuan Dragons oyuncusu Tien Hsin Kuo vuruş yaparken bir güvenlik görevlisi boş tribünden izliyor.
Gene Wang / Getty
Louvre Müzesi kapatıldıktan sonra fotoğraflandı. 15 Mart 2020’de Paris.
Veronique de Viguerie / Getty
Hollandalı grup DeWolff, 14 Mart 2020’de Maastricht, Hollanda’da COVID-19’un yayılmasını sınırlamak için toplantıların yasaklanması nedeniyle boş bir mekanda performans yaptı ve Facebook’ta yayınlandı.
Marcel Van Hoorn / ANP / AFP / Getty
Çiçekler… 16 Mart 2020’de Hollanda’nın Aalsmeer kentindeki imha edilmeden önce saklanıyor.
Lex Van Lieshout / ANP / AFP / Getty
Bir öğrenci evde çevrimiçi bir sınıfa katılıyor.
China Daily CDIC / Reuters
15 Mart 2020 Londra. Hackney Bataklıklarındaki boş sahalar görülüyor.
Eddie Keogh / Reuters
Sosyal medyadan yayınlanan bu görüntü, 8 Mart 2020’de İtalya’nın Cremona kentindeki bir hastanede bir hemşire gece vardiyasında dinleniyor.
Francesca Mangiatordi via Reuters
13 Mart 2020’de Perth Wildcats ve Sydney Kings arasındaki NBL Grand Final serisi maçı. 13 Mart 2020’de Avustralya’nın Perth kentindeki RAC Arena bomboş.
Will Russell / Getty
Peder Alessandro Pagliari, 8 Mart 2020’de Roma’daki futbol sahasında toplanan Pazar kitlesine konuşuyor.
Andrew Medichini / AP
Koruyucu elbise giyen çalışanlar, 13 Mart 2020’de COVID-19’un İstanbul’da yayılmasını önlemek için Ayasofya’yı dezenfekte ediyor.
Yasin Akgul / AFP / Getty
Bir kadın akıllı telefonuyla evinde görüntülü arama yapıyor. 15 Mart 2020, Torino, İtalya.
Stefano Guidi / Getty

the atlantic