Cumartesi günü, Foo Fighters üyeleri salgının başlangıcından bu yana ilk canlı gösterileri için yeniden bir araya geldi.

Grup, bağımsız müzik mekânları yararına düzenlenen üç günlük bir dijital festival olan #SOSFest’in bir parçası olarak Los Angeles’taki ikonik müzik mekânı Troubadour’da beş şarkılık bir akustik set icra etti.

Dave Grohl, Taylor Hawkins, Pat Smear, Chris Shiflett, Nate Mendel ve Rami Jaffee’den oluşan kadro, “Skin and Bones”, “My Hero” ve “These Days” çalarken, performans Grohl’un “Times Like These” ve “Everlong”u seslendirdiği solo performansıyla sona erdi.

Şarkılar arasında grup üyeleri Troubadour ile yıllar içindeki kişisel anılarını anımsamayı ihmal etmezken Dave Grohl son şarkı öncesi, festival ve bağımsız müzik mekânlarının önemiyle ilgili düşüncelerini şu sözlerle ifade etti:

Bu anılar ve burada yaşadığımız bu deneyimler, müzik çalmamıza ilham veren, hayat değiştiren ve biçimlendirici deneyimlerdi. Tıpkı bizim gibi milyonlarca insanın da aynısını yaptığını ve hayatlarını daha iyi bir yer haline getirdiğini hayal edebiliyorum. Bu nedenle, gelecek nesil müzisyenlere müzik yapmak gibi hayatlarına devam etmeleri ve güzel şeyler yapmaları için ilham vermek üzere bu mekânların ayakta kalmasını sağlamak için elimizden gelen her şeyi yapmamız çok önemli.”

#SOSFest’ten elde edilen gelir, salgından etkilenen bağımsız müzik mekânlarına maddi kaynak sağlayacak.