First Aid Kit, 70’ler Folk Rock Lezzetli Yeni Single’ı “Turning Onto You”yu Paylaştı

First Aid Kit, yaklaşan beşinci stüdyo albümleri ‘Palomino’dan çıkan yeni single’ı ‘Turning Onto You’yu paylaştı.

İsveçli kız kardeşler Klara ve Johanna Söderberg, üç yıl sonra ilk yeni müzikleri olan “Angel” single’ı ile Haziran ayında geri dönmüştü.

4 Kasım’da Columbia Records aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak albüm “Palomino”nun ilk tadımcısı ‘Angel’ olmuş, daha sonra ise başka bir yeni parça olan ‘Out Of My Head” paylaşılmıştı.

70’li yıllar folk rock lezzetini ziyadesiyle yansıtan yeni şarkıdan bahseden ikili, “‘Turning On You, Palomino2dan şimdi çıktı! Tatlı bir aşk şarkısı. Bunu kaydederken o eski tarz “country soul” sesini elde etmek istedik.”

Goran Kajfês ve Per Johansson’ın muhteşem bir nefesli bölümü, Moussa Fadera’dan rahat bir groove ve Daniel Bengtson’ın katil George Harrison slayt gitarıyla gerçekten bir ekip çalışmasıydı. Umarım bunu beğenirsin.”

Yeni albümleri hakkında bir açıklamada bulunan ikili, “Bu, 12 yıl önce ilk albümümüz ‘The Big Black & The Blue’yu yaptığımızdan beri İsveç’te kaydettiğimiz ilk albüm! İsveçli yapımcı Daniel Bengtson ile Stockholm’deki sevimli stüdyosu Studio Rymden’de çalıştık. Çok eğlenceli bir deneyimdi. Kaydın gerçekten zaman almasına izin verdik, aceleye getirmek istemedik.”

Her yerden ilham aldık – Fleetwood Mac, Carole King, Tom Petty, T Rex, Elton John gibi eski isimler ve ayrıca Angel Olsen, Whitney ve Big Thief. Başlık, kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenen özgürlüğe bir göndermedir. Yaşlanmak ve kendi teninizde daha rahat hissetmek. Bir Palomino’ya binmek!”

Fotoğraf: Monica Morgan/Getty Images

What's your reaction?

tr_TRTurkish