Fırat Aktav uzun süredir üzerinde çalıştığı projelerini tüm dijital platformlarda dinleyicilerin beğenisine sunmaya başladı.

11 Haziran’da yayımlanan ve dört şarkının yer aldığı “Dark Room” isimli EP tamamen elektronik ortamda kaydedildi.

2004 yılında liseden mezun olduktan sonra Bilkent Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi, Teori-Kompozisyon bölümünde Mahir Cetiz ile kompozisyon çalışmalarına başlayan Aktav, 2008’de çalışmalarını tamamladıktan sonra Finlandiya’da Sibelius Academy’nin kompozisyon bölümüne kabul edildi.

Burada Paavo Heininen ile kompozisyon, Tapio Tuomela ile de orkestrasyon çalışmalarının yanı sıra, 2012-2014 yılları arasında Studio 5by5’da aranjör olarak görev yaptı.

Yüksek lisansını tamamladıktan sonra yurda dönen ve serbest çalışmalarını sürdüren Aktav, 2018’den bu yana görev aldığı Kulis Sanat bünyesinde, Sinan Pekinton’un yönettiği Ödül ve Mithat Erdemli’nin yönettiği “Garip”in müziklerini yaptı. 2019 yılının Şubat ayından bu yana Platform Sanat’la da birlikte çalışan Aktav, 2019 yılında “Aesthetics in Destruction”, 2020 yılında da “A Small Space” adlı modern dans koreografilerinin müziklerini üstlendi.

Son olarak 2021 Halicarnassus Film Festivali’nde En iyi Kısa Belgesel ödülünü kazanan “Varlık”ın müziklerini yapan besteci, uzun süredir üzerinde çalışmış olduğu projelerini ise 11 Haziran 2021’den itibaren tüm dijital platformlarda dinleyicilerin beğenisine sunmaya başladı.