Uluslararası Futbol Federasyonları birliği (kısaca FIFA) FIFA Sound adını verdiği bir projeyi duyurdu. Duyuruda şöyle denildi;

FIFA Sound; futbolseverler, müzik tutkunları, oyuncular, sanatçılar ve hepsinin sevdiği oyun ve şarkılar arasında yenilikçi ve anlamlı bağlantılar kurmak için tasarlanmış yeni bir eğlence stratejisidir. Küresel çapta büyüklüğe sahip bu iki tutkuyu birleştirerek benzersiz eğlence deneyimleri sunacak: müzik ve futbol.

FIFA Sound, futbolcular, sanatçılar, taraftarlar ve daha pek çok kişinin futbola ve tezahüratların çıktığı şarkılara duydukları sevgiyi paylaştıkça müzik ve futbol dünyalarının bir araya geldiğini görecek. Proje, listeleri alt üst eden sanatçı Liam Payne ve ortak sunucu Jaydee Dyer’ın oyuncuları ve ilham veren sanatçıları bir araya getireceği sekiz bölümlük yeni bir dizi olan FIFA PlayOn Podcast ile başlıyor. Süperstar futbolcular, hayatlarına dokunan ödüllü müzisyenlerin de katıldığı, kariyerlerinde ve kendilerine özel şarkılarda bize rehberlik edecekler. 1. bölümde Hırvat orta saha oyuncusu Ivan Rakitic ve Kolombiyalı grup Morat mikrofonun önüne geçiyor.

PODCAST LİNKİ