Bu Festival Çocuklar İçin: Atta Festival 18 – 21 Kasım’da İstanbul’da

Çocukların sanat ve kültür haklarından yola çıkan ve her yıl tüm dünyada 20 Kasım‘da kutlanan “çocuk hakları günü’’ etrafında gerçekleşecek olan Atta Festival  bu yıl 18 – 21 Kasım 2016 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek. Türkiye dışında Meksika, İspanya, Fransa ve İsveç’ten beş ülkenin sanatçıları, çocuklara yönelik atölye ve performanslarını; Bakırköy Belediye Tiyatroları, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi ve Trump Kültür & Gösteri Merkezi gibi festival mekânlarında sergileyecekler.

“Şehrin uluslararası çocuk ve gençlik festivali” olarak tasarlanan Atta Festival; klasik sanat ve performans biçimlerinin yanı sıra, teknolojik ve interaktif içerikleri de barındırıyor.

Atta Festival’e Meksika’dan katılan Tricoclo Rojo topluluğu, Vagabond” adlı çocuk şiirselliğindeki dans-palyaço performansıyla, Fransa’dan gelen Acts 2 ekibi, Miravella” adlı deniz canlılarını konu alan performansıyla, İspanya’dan katılan Xirriquiteula ekibi de “Papirus” adlı kalpten iletişime izin verdiğimizde gerçekleşen o olağanüstü büyü hakkındaki oyunu ile katılıyorlar. Türkiye’den festivale katılan ekipler ise “Seksen Günde Dünya Turu” ile Akbank Sanat, “Köşe Bucak İstanbul” ile Bakırköy Belediye Tiyatroları, “Kırmızı Balon” ile de Eskişehir Şehir Tiyatroları.

tr_TRTurkish