70’li yıllardaki ilk örnekleri gibi bir “barış ve sevgi” olayı olarak tasavvur edilmesine rağmen, Woodstock 99 tam bir felakete dönüşmüştü.

Limp Bizkit, Red Hot Chili Peppers, Rage Against the Machine, Insane Clown Posse ve müzik dünyasına damga vurmuş daha birçok ismin yer aldığı ve MTV’den canlı yayınlanan üç günlük festival, dünyanın dört bir yanındaki dehşete düşmüş izleyicilerin gözleri önünde kundaklama, yaralanma ve saldırıların yaşandığı korkunç bir tahribata dönüştü.

400.000’den fazla izleyici arasında geniş çapta yıkım ve ayaklanmalara yol açan festival, kapanış bölümünde de işlerin hızla ters gitmesi, kontrolsüz şenlik ateşlerinin patlaması ve Woodstock Barış Duvarından kontrplak parçaların tutuşması sonucu festival, felaketle anılarak tarihe geçti.

“Üç günlük barış, sevgi ve müziğin alevler içinde kaybolmasının ardındaki gerçek hikaye” olarak tanımlanan prodüksiyonu başlamış bulunan belgeselin yayın tarihi ve ismi henüz açıklanmazken, “Don’t F ** k With Cats” isimli yapımda da imzası bulunan Londra merkezli Raw ile BBH Entertainment yapımcılığında üretildiği bildirildi.

Consequenceofsound.net