“Yer değiştirme illâ mekân değiştirmekle olmaz. Aynı yerde sabit dururken, bir duvarın ani yükselişi, bir rejim değişikliği, ya da önceleri arka bahçeniz olan arsadan geçen bir otoyol insanı yerinden edebilir. This is not my beautiful house, this is not my beautiful wife . Üzerinde yükselerek kendinizi bir kişi olarak oluşturmaya alışık olduğunuz zemin kaybolduğunda, görünür ve dile gelebilir olanın alanını tanımlayan fay hattı kesinliğini yitirir, bulanıklaşarak kendini ele verir ve böylece odağa doğru kayar. Alışkanlıklar kırılır, bir garip gariplik. O geçiş anında uzun süre askıda kalınırsa, bir şeyleri – bu insanın kendisi de olabilir- ilk defa algılamaya başlayabiliriz.”

— Aslı Seven’in  Yabancılar Arası Uzun Süreli Samimiyet  başlıklı sergi metninden alıntıdır.

Leylâ Gediz’in, Denizens ismini taşıyan ve 20 Ekim’e kadar açık kalacak son sergisi çerçevesinde, değerli gazeteci, sanat yazarı ve eleştirmen Evrim Altuğ moderatörlüğünde bir sohbet gerçekleşecektir.  
Söyleşiye Gediz’in yanı sıra, iş birlikleri ve katkılarıyla sergiyi zenginleştiren sanatçı Deniz Pasha ve sanat yazarı, bağımsız küratör Aslı Seven katılacaktır.  

Söyleşi dili Türkçe, söyleşi süresi takribi bir buçuk saattir. 

12 Ekim 2019 
17.30 – 19.00 

Moderatör: Evrim Altuğ

Konuşmacılar: Leylâ Gediz, Deniz Pasha & Aslı Seven